wróć

Adresówka dla psa

 

Adresówka dla psa

Najlepsze są rozwiązania najprostsze i zawierające najmniej elementów - doskonałym rozwiązaniem jest metalowa tabliczka z wygrawerowanym tekstem. Nic się od niej nie odkręci i nie zamoknie.
Przed zakupem adresówki oraz w trakcie użytkowania sprawdzaj element łączący adresówkę z obrożą.

Czy wiesz, że...

Codziennie do schronisk dla bezdomnych zwierząt trafia mnóstwo zaginionych psów i kotów, których właściciele nie zadbali, aby ich zwierzę miało adresówkę lub chip.

Bądź odpowiedzialnym opiekunem, kochaj miłością mądrą i przewidującą – zadbaj o to, aby Twój pupil mógł wrócić do swojego domu, jeśli się zgubi, a nie tułał się po ulicach lub trafił jako bezimienny do schroniska dla zwierząt.

Kilka złotych

Tylko tyle musisz zapłacić za bezpieczny powrót do domu Twojego zaginionego psa czy kota. Tylko tyle kosztuje adresówka, dzięki której Twój pupil nie będzie marznął i głodował skazany na bezdomność lub nie trafi do przepełnionego schroniska, gdzie będzie bezimiennym jednym z wielu zwierząt, które nie mają opiekunów albo których opiekunowie nie zadbali o ich bezpieczeństwo.

KIlkadziesiąt złotych

Możesz dodatkowo zabezpieczyć swojego pupila dokonując implantacji specjalnego chipa, który jest trwałym zapewnieniem możliwości identyfikacji zaginionego zwierzęcia.

Pamiętaj, aby po implantacji podać do wszystkich baz danych chipów numer chipa Twojego pupila, aby jego odnalezienie było możliwe.

Moje zwierzę nie zaginie

Prawie 90% właścicieli zwierząt domowych jest przekonany, że ich zwierze nie zaginie. Niestety, codziennie giną zwierzęta, nawet jeśli wyprowadzane są na smyczy lub mieszkają całe życie w domu.


Jeśli wypuszczasz swojego zwierzaka na samodzielne wędrówki, bądź pewien, że prędzej czy później się zagubi. Pamiętaj, że Twój pies może na spacerze zerwać się ze smyczy, bo się czegoś przestraszy. Nie wróci sam do domu, a Ty nawet nie będziesz wiedział gdzie go szukać. Jeśli wypuszczasz kota na wędrówki, nawet nie wiesz, gdzie on chodzi, a jeśli nie wróci do domu, bo cos mu się stało, to nie jesteś w stanie zrobić cokolwiek.


Zwierzę udomowione nie poradzi sobie na wolności, mimo że przodkowie naszych pupili dawali sobie doskonale radę w warunkach naturalnych. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Udomowione zwierzę traci pewne umiejętności, które posiadali jego przodkowie. Ty jesteś odpowiedzialny za swojego psa czy kota, również za to, aby zawsze bezpiecznie wracał do domu.
Nie skazuj swojego pupila na niebezpieczeństwo, na groźbę bezdomności, głodu i zimna - zabezpiecz go przed tym wszystkim adresówką lub chipem!

Dog id

Dogid - to metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające fakt szczepienia przeciwko wściekliźnie z wygrawerowaną informacją tele-adresową danej lecznicy oraz dziesięciocyfrowym indywidualnym numerem pozwalającym na rejestrację w bazie dogid.


Można je otrzymać tylko w gabinecie weterynaryjnym od lekarza po zaszczepieniu psa, tam tez można poprosić o rejestrację identyfikatora dogid w bazie lub zrobić to w domu przez internet.

Adresówka

Adresówka to element przyczepiony do obroży zwierzęcia z danymi kontaktowymi do opiekuna. Niezależnie od wyglądu i sposobu działania, taki element nazywamy adresówką i jest on niezbędny przy obroży psów i wychodzących kotów.

Obroża

Niektóre obroże zawierają miejsce na umieszczenie adresu. Jeśli się na taką zdecydujesz lub już taką posiadasz - sprawdzaj, czy obroża jest dobrze zapięta a adres czytelny i zabezpieczony przed wypadnięciem czy wilgocią.

Mój zwierzak ma chipa

Niezależnie od tego, czy Twój pupil ma zaimplantowanego chipa - załóż mu adresówkę. Nie każdy, kto znajdzie zagubionego zwierzaka, słyszał o chipach, a jeśli słyszał to odnalezienie Twoich danych jest zależne od tego, do ilu baz danych dodałeś swojego zwierzaka.

Proste rozwiązania

Najlepsze są rozwiązania najprostsze i zawierające najmniej elementów - doskonałym rozwiązaniem jest metalowa tabliczka z wygrawerowanym tekstem. Nic się od niej nie odkręci i nie zamoknie.
Przed zakupem adresówki oraz w trakcie użytkowania sprawdzaj element łączący adresówkę z obrożą.

Przydatne artykuły zoologiczne

Artykuły które mogą cię również zainteresować

Vetid

 Na rynku pojawiła się nowa jakość w oznaczaniu i identyfikacji szczepionych zwierząt. Żadna inna marka identyfikatorów nie jest tak zaawansowana technologicznie, co Vetid.

Przełomowa metoda regeneracji ran

 W polskich domach mieszka ok 8 mln psów i 6 mln kotów. Coraz częściej czworonogi trafiają do naszych rodzin, a właściciele starają się zapewnić im najlepszą opiekę. Zespół Vet ..

Weterynaryjny bank komórek..

 Weterynaryjna medycyna regeneracyjna to prężnie rozwijająca się nowa dziedzina medycyny weterynaryjnej, dzięki której już dziś jest możliwa odbudowa zniszczonych tkanek..

Zwierzę - odpowiedni prezent pod..

 Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej mimowolnie poddajemy się szałowi przedświątecznych zakupów, szukamy oryginalnych prezentów, które mają ..

Coroczna wizyta kontrolna

 Zwierzę to obowiązek. Oprócz karmienia, utrzymywania higieny i zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu, ważna jest profilaktyka, która może uchronić zwierzę przez wieloma poważnymi ..

Pogotowie weterynaryjne

 Do tej pory dyżury prowadziły różne lecznice i gabinety. Rozwiązanie to niestety ograniczało możliwość utrzymywania dyżurów tylko dla większych zakładów leczniczych dla..

Akcja sterylizacji

 Przez cały miesiąc marzec br. będzie trwała XIII edycja Ogólnopolskiej Akcji Sterylizacji Zwierząt, organizowana przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt z Warszawy. W ramach akcji w ..

W poczekalni gabinetu weterynaryjnego

 Konieczność wizyty w gabinecie weterynaryjnym niezależnie od przyczyny, to nierzadko stresujące przeżycie zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna. W oczekiwaniu na swoją kolej w ..

Lyssetky

 Lyssetky to międzynarodowy system identyfikacji zwierząt szczepionych przeciwko wściekliźnie. Jak działa system ? - Po zaszczepieniu psa przywiesza mu się do obroży kolorowy,..

Weterynaryjny bank krwi

 Weterynaryjny bank krwi. Historia weterynaryjnych banków krwi jest stosunkowo młoda i sięga kilku dekad wstecz. Można jednak zaobserwować, że zainteresowanie weterynaryjnymi bankami..

oddam psa