
![]() |
porady weterynaryjne |
Ataki bólu tylnej łapy
Mój pies (alaskan malamute , 7 lat, 49 kg ) od tygodnia miewa nagle ataki bólu prawej tylnej łapy. Wygląda to tak jakby źle stanął i wtedy zaczyna wyć, skamleć przez chwile , siada i czeka aż ból minie , po czym pomalutku wstaje i idzie normalnie. Ma także problemy ze wstaniem, wchodzeniem po schodach. Jeżeli już wstanie i wyjdzie na spacer to nie ma żadnych objawów, porusza się dość szybko, sprawnie, truchcikiem. Lekarz wykonał zdjęcia rtg, ale bez narkozy, wiec trochę niewyraźne. Wykluczył zwichniecie, wypadniecie stawu i pozostałe schorzenia kostne. Wykonał usg . Pęcherz, wątroba w porządku. Lekka prostata (4 cm). Pomimo podawania leku lexicom ból nadal się pojawiał. Podano mu zastrzyk antybiotyku i sterydu i ataku już na razie nie ma, ale wciąż nie postawiono diagnozy. Co to może być ? Ja kojarzę to z jakimiś silnym skurczem, który po chwili mija, może to jakieś zapalenie mięśni , psia rwa kulszowa ? Lekarz nic nie stwierdził, a ja bardzo się martwię , bo nie chce psa faszerować sterydami , tym bardziej , ze nie znam przyczyny tego bólu i może to leczenie nie jest właściwe. Bardzo proszę o pomoc.
A czy pies miał robione RTG stawów biodrowych i wykluczona jest dysplazja?
|
3582
|
||
|
Rozterk 64 Praszka tel. 34 359 12 81 tel. 603 048 718 godziny otwarcia: dzisiaj 10:00 do 12:00 placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach poza podanymi godzinami pracy |
||
Przydatne artykuły zoologiczne
Podobne pytania
Psa bolą tylnie łapy
Dzien dobry mój pies (wiek ok 8lat, mieszana rasa)od 3 dni dziwnie sie porusza mam na mysli tylnie ..Pies kuleje na tylne łapy
Witam, mam 3, 5 letnią labradorkę. Pies waży 30 kg. Karmiona jest karmą firmy brit lamb&rice - tylko..Brak czucia w tylnej łapce..
Witam serdecznie. Moim pieskiem jest 4, 5 letnia suczka, szeli, mieszaniec shih tzu i teriera tybeta..Paraliż tylnej części ciał..
Witam mam suczkę shih-tzu, która ma ponad 4 lata. W sobotę po 10. 00 dostała dziwnego ataku, krec..Guz na tylnej łapie psa
Mam 7-miesięcznego owczarka niemieckiego. Ostatnio zauważyłam u niego jakąś ' gule ' na jego tylnej..Nocne ataki paniki u psa
Witam. Mam problem z moim około 10-letnim psem. Dwa miesiące temu pies dostał niedowładu tylnych kon..Zaczerwienienie pomiędzy p..
Witam, jestem właścicielką 3 letniej suczki rasy jack russell terrier i zauważyłam dziś po spacerze ..Podawanie łapy
Jak nauczyć psa podawania łapy (szczeniak 2 miesiące) ?Opuchniete tylne łapy z są..
Witam, od około kilku lat mój pies - 8letnia tosa inu ma problemy z guzami. Pojawiały się one na cał..Charczące ataki
Niepokoją mnie ataki mojego beagla, które występują w nocy. Nagle zaczyna bardzo głośno charczeć, wy..InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.






