zooplus sklep dla psa
wróć

porady weterynaryjne

Utrata oka

Mój kot właśnie wrócił do domu strasznie poraniony, okazało się, że nie ma też prawego oka. Nie wiem, co robić, nie mam szansy na dostanie się teraz do weterynarza, błagam o pomoc. ;(

Odpowiedź

dr n.wet Barbara Fojut-Pałka

Prawdopodobnie nic Pani/Pan nie bedzie w stanie zrobić, bo kot nie da sie dotknąć z powodu ogromnego bólu. Utrata gałki ocznej to wskazanie do natychmiastowej wizyty u lek wet. W tym przypadku im póżniejsza pomoc tym niestety wieksze komplikacje. Prosze spróbować przemyć kotu widoczne rany na ciele np riwanolem, a na okolice utraconego oka prosze spróbować przyłożyć zimny okład (może być zimna woda). Niestety środki p/bólowe i p/zapalne stosowane u ludzi nie nadają się dla kota. Proszę postarać się jak najszybciej dotrzeć z cierpiącym zwierzakiem do lekarza.
    czy odpowiedź była pomocna?
Przychodnia weterynaryjnaSpecjalistyczna Przychodnia dla Zwierzątdr n.wet Barbara Fojut-Pałkalek.wet Dorota Zakrzewska-Kowalczyk
1546
Bartnicza 3
Warszawa Targówek
tel. 22 675 98 45


godziny otwarcia:
dzisiaj 9:00 do 12:00



zobacz stronę internetową

Przydatne artykuły zoologiczne

Miamor Feine Filets, 24 x 100 g

Kurczak i makaron
74.80

Hills Feline Adult Light, kurczak

1,5 kg
54.80

Pakiet oszczędnościowy: Herrmanns Bio Menu 36 x 85 g

4 rodzaje mieszane
124.00

Kattovit Weight Control

24 x 175 g
79.80

Podobne pytania

Utrata wagi u kota

Witam. Mam kotka, ma on juz 11 lat. Jest po kastracji. Od 1, 5 roku ma dziwne objawy nie wiadomo jak..

Utrata sierści u kotka i ś..

Zauważyłam u mojego 3 miesięcznego kotka plamki ( jedna nad okiem druga na uchu trzecia na nodze ) b..

Utrata wagi oraz problem z..

Witam, mam problem z moją 4 letnią kotką. Po sterylizacji (3 lata temu), kotka nie wychodząca. Od pó..

Kot wymiotuje, utrata wagi..

Moj 5-letni kot kastrat od paru miesiecy wymiotuje, stracil dosc duzo na wadze i wygryzuje i wylizuj..

Szybka utrata wagi.

Witam! 13-letni kastrat w ciągu 3 miesięcy strasznie schudł (widać każde żebro, zapadnięte boki). ..

Utrata apetytu i oswialos..

Dzień dobry . Mam pytanko. Od paru dni moj kot je coraz mniej, i prawie cały czas spędza na drzeman..

Utrata sierści u kota

Moja prawie 8 letnia kotka zaczęła wylizywac sobie sierśc. Robi to tak intensywnie że już zaczyna p..

Nadmierna utrata sierści p..

Witam! Mój roczny kot wysterylizowany i będący w trakcie leczenia grzybicy (otrzymał 1 dawkę szczepi..

Utrata sierści przez kota

Około 8letni kocur od kilku dni traci sierść na obu uszach. Tworzą mu się swego rodzaju strupy, któr..

Powiększone nerki i utrata..

Witam Mój kotek ma powiększone nerki jest apatyczny nie ma apetytu i na to wszystko mam wrażenie że..

InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa