Portal weterynaryjny vetopedia
9 lat w internecie, 21720 porady weterynaryjne, 3544 lecznice, 3388 lekarzy weterynarii, 375 artykułów.
9 lat w internecie, 21720 porady weterynaryjne, 3544 lecznice, 3388 lekarzy weterynarii, 375 artykułów.
![]() |
porady weterynaryjne |
Komplikacje po ropomaciczu mocznik 130
14/05/2011 suka 8, 5 roku przeszla zabieg usuniecia maciwy z powodu ropomacicza. Dosc pozno byl przeporowadzony zabieg bo nie rozpoznalismy objawow. Po zabiegu jakos dochodzila do siebie, pila wode i wstawala, nic nie jadla. Wczoraj 19/05/2011 jej stan sie pogorszyl. W krwi wyszedl mocznik 130 i kreatynina 2, 40. Suka dostaje 3 kroplowki dziennie na przeczyszczenie nerek. Stala sie apatyczna, nadal nic nie je tylko wode pije. Prawie nie wstaje. Pytajac lekarza otrzymujemy odpowiedz "nic nie mozna powiedziec". Uprzejmie prosze o konsultacje, suka jest silna widac ze walczy ale bardzo opadla z sil. Jakie sa rokowania? Dziekuje uprzejnie za odpowiedz
Opis, niestety jest dość skąpy i trudno na jego podstawie jednoznacznie oszacować rokowanie. Od zbyt wielu czynników ono zależy. Jedno jest pewne- wystąpiła ostra niewydolność nerek jako powikłanie ropomacicza. Postępowanie lecznicze polega przede wszystkim na wspomaganiu funkcjonowania nerek poprzez podawanie dożylne płynów i wymuszanie diurezy (produkcji moczu).
|
Lotnicza 9 Łęczyca tel. 24 721 03 75 tel. 603 762 578 godziny otwarcia: dzisiaj 8:00 do 20:00 placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach poza podanymi godzinami pracy |
||
- 135.00
- 39.00
Podobne pytania
Komplikacje po sterylizacj..
Witam, w chwili gdy to piszę, tj 13. 05 moja 10letnia suczka owczarka niemieckiego jest 16 dzień po..Powikłania po ropomaciczu
Moja suczka (11 lat, owczarek niemiecki) przeszła trzy tygodnie temu operacje usunięcia macicy. Po o..Brak cieczki u suczki po r..
Witam, moja 1, 5 roczna labradorka carmen w czerwcu 2009r była poddana leczeniu w wyniku ropomacicza..Komplikacje po sterylizacj..
Mam suczke husky postanowilismy ja wysterylizowac i co sie okazalo usunac ciaze . . . Sunia podczas ..Zapalenie korzonków, kompl..
Witam! Nasz owczarek niemiecki w ubiegłą środę przestał poruszać ogonem, z dnia na dzień gorzej się ..Suczka po ropomaciczu-wybr..
Moja suczka, 6 letnia fiona rasy collie miała ropomacicze, zoperowano ją i wszystko jest w porządku...Komplikacje w trakcie poro..
Witam serdecznie. Zwracam się z pytaniem poprzez internet z tego względu, że lekarz weterynarii w mo..Suczka po ropomaciczu
Witam. Moja psinka miała dziś operacje na ropomacice :( jest cała obolała nie wiem jak mam ja znosić..Odrobaczanie szczeniaka- k..
Mam 4 miesięcznego bullteriera, 5 dni temu odrobaczałem/pratel/. Mimo to nadal ma ogromny apetyt i b..Złamanie obu kończyn - kom..
Witam. W styczniu mój alaskan malamut mający wtedy 5 miesięcy wpadł pod samochód i złamał dwie łapy...InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.














































































