Warunki sterylizacji w gabinecie lek.weterynarii

Chodzi mi tu o sterylizacje (mikrobiologia) gabinetu po wizycie pasa z parwowirozą. Mój szczeniak cane corso został zarażony w gabinecie lekarza weterynarii. Leczenie go jest kosztowne, samo szczenie kosztowało sporo (legalna hodowla z pełnymi papierami), ale w teraz nie jest to istotne. Pojechałam ze szczeniakiem do lekarza weterynarza z czymś innym a w prezencie dostałam parwowirozę. Gdzie mogę zgłosić takie zaniedbanie bo chyba mogę tak nazwać nie odkażenie pomieszczenia. Po moim wyjściu lekarz nie wysterylizował pomieszczenia!. U innego lekarza został przeprowadzony test i jest to niestety Parwowiroza! Jest teraz podany leczeniu antybiotykami i wzmacniającymi kroplówkami. Psiuna jest bardzo słaba i jeśli zdechnie jak mogę rości praw względem nieuczciwego pana doktora. Chodzi tu o koszty leczenia, wizyt i koszt rasowego psa. Do kogo zgłosić takie zaniedbanie i jak ustrzec. Bo daje słowo nie zostawię tego bez echa. Zgłaszając się do przychodni oczekujemy pomocy i wierzymy ze wszystko będzie dobrze. Jestem specjalistą bhp i jak bym tak zaniedbywała swoje obowiązki z wiezienia bym nie wyszła! Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za jakakolwiek pomoc. Z poważaniem
iwgaj

Odpowiedź

1. Izba lekarsko weterynaryjna jest organem zajmującą się sprawami skarg i zażaleń


2. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale jak ma Pani zamiar udowodnić że do zakażenia doszło właśnie w tym gabinecie.


3. Parwowirus jest jednym z najbardziej opornych wirusów na działanie czynników środowiskowych i chemicznych. Na trawniku jest w stanie przetrwać kilka miesięcy - nawet pół roku. Można go przynieść do domu na butach w cale nie depcząc po odchodach a pies witając się i gryząc buty może się zakazić. Zniszczenie np. Domestosem tego wirusa następuje dopiero po 30-60minutach ciągłego kontaktu wirusa ze środkiem.  


4. Jeśli ma Pani lub lekarz prowadzący dostęp do psa który przechorował Parvo lub psa który był wielokrotnie szczepiony np 4 lub 6 razy co roku lub co 2 lata to może być on dawcą surowicy odpornościowej dla Pani pieska.


Życzę powodzenia.


Z poważaniem lek. wet. Paweł Walendzik


 

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl