
![]() |
porady psiego psychologa |
Moj shih tzu wsystkich gryzie
Moj 3misieczny shih tzu gryzie domownikow robi to w formie zabawy ale nie da sie go tego oduczyc a juz ma dosc mocny scisk w zebach gryzie nam rece stopy i nie reaguje nawet jak sie podniesie glos :/ pewnei blad byl taki ze od pierwszych dni jak go mieslismy bawilismy ie z nim i gryzl delikatnie nasze rece zaczelismy mu dawac do zabawy jakies zabawki owszem je roznie z gryzie ale nie rozumie ze pana gryzdz ne wolno boje sie ze na spacerkach bedzie gryzl tez ludzi :/ jak go od tego oduczyc?
Kilka podstawowych rad:
1) gdy zaczyna gryźć należy przerwać zabawę i wyjść
2) nie można dawać swych rąk do "zabawy"
3) należy "przekierowywać" jego uwagę na zabawki interaktywne (które umożliwiają psu zabawę z Państwem, ale bez bezposredniego kontaktu z dłońmi)
4) proszę preferować zabawy nakierowane na współpracę (typu aport) a nie na rywalizację (przeciąganie)
pozdrawiam
1) gdy zaczyna gryźć należy przerwać zabawę i wyjść
2) nie można dawać swych rąk do "zabawy"
3) należy "przekierowywać" jego uwagę na zabawki interaktywne (które umożliwiają psu zabawę z Państwem, ale bez bezposredniego kontaktu z dłońmi)
4) proszę preferować zabawy nakierowane na współpracę (typu aport) a nie na rywalizację (przeciąganie)
pozdrawiam
|
3594
|
||
|
Sadyba Katowice tel. 515 295 165 tel. 515 295 165 godziny otwarcia: dzisiaj 8:00 do 19:00 placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach poza podanymi godzinami pracy |
||
Przydatne artykuły zoologiczne
Podobne pytania
Jakie najlepsze krople na ..
Jakie są najskuteczniejsze kropelki przeciwpchelne dla 7 miesięcznego shih tzu?Szczeniak gryzie i warczy ..
Witam, od 10dni mam w domu szczeniaka - spaniela. Obecnie ma 9 tygodni i od początku pobytu w domu c..Pies wszystko gryzie
Mój pies rasy golden retriever wszystko gryzie, ma pół roku. Kupujemy mu specjalne kości ale nie dzi..Pies wszystko gryzie
Mój pies rambo rasy golden retriever wszystko gryzie chociaż kupujemy mu specjalne kości. Niedawno z..Guzek u 6 miesięcznego pie..
Ostatnio zauważyłam u mojego 6 miesięcznego pieska miękką kulkę na brzuchu, a teraz już się zrobiła ..Przepuklina u shih-tzu
Witam mój szczeniak shih-tzu(samiec) ma pięć tygodni okazało się, że ma przepukline pępkową ale małą..Szczeniak bardzo gryzie i ..
Mam 3-miesięcznego shih tzu. Ciężko go uczesać, przemyć mu oczka i pyszczek, bo strasznie wtedy warc..Strupek u shih tzu
Mój 4 miesięczny shih tzu ma na główce twardy strupek, ewidentnie go boli, bo nie daje sobie dotknąć..Pies gryzie
Witam, zwracam się z prośbą o poradę w sprawie psa, który ma około 12-13 lat. Pies od zawsze miał pr..Szczeniak mnie gryzie
Witam mam beagla i podczas zabawy mnie gryzie tak mocno ze to boli co mam zrobić z tym problemem jak..InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.






