zooplus sklep dla psa
wróć

porady weterynaryjne

Zaczerwienione powieki u fretki

Witam serdecznie, ostatnio maiłam problem z moją fretką i jej ogonkiem. Z ogonem jest już w porządku odrasta sierść, ale teraz zauważyłam u mojej fretki zaczerwienione powieki i łzawią mu oczki. Czym powinnam przemywać oczy fretki i czym spowodowane są zaczerwienione powieki u fretki ?? Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź

Fretka może cierpieć na zapalenie spojówek. Podłoże może być zarówno alergiczne jak i wirusowe (objaw współwystepujący min. przy grypie). Polecam zdiagnozowanie fretki u lekarza weterynarii - proszę bowiem pamiętać, że u fretek stosunkowo późno pojawiają się ewidentne objawy zespołów chorobowych.

Dlatego przy jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących stanu zdrowia "freciaków" - zdecydowanie lepiej działać szybko niż zwlekać z interwencją lekarską.

pozdrawiam
    czy odpowiedź była pomocna?
Psycholog dla zwierzatPoradnia Psychologa Zwierząt / Zoopsycholog
3594
Sadyba
Katowice
tel. 515 295 165

tel. 515 295 165

godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 19:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy



zobacz stronę internetową

Przydatne artykuły zoologiczne

Drewniana ławeczka dla gryzoni

18 x 11 x 12 cm
15.80

Czworokątny kojec Kompakt

116 x 109 x 48 cm
239.00

Ferplast Furet XL klatka dla fretek

80 cm x 75 cm x 86,5 cm
519.00

ZooBerry przysmak dla piestruszek

3 x 15 g
12.80

Podobne pytania

Chłoniak u fretki

Witam. U mojej 4, 5 letniej fretki stwierdzono guza śledziony bądź nerki. W trakcie operacji wyszło ..

Nie pojawiająca się rujka ..

Moja fretka w tamtym roku miała swoją pierwszą ryjkę która trwała za długo i dostała zastrzyk 20. 08..

Ruja u fretki

Mam pytanie dotyczące rui u fretki. Chodzi mi o to, ile może ona trwać. Czytałam w internecie na ten..

Zaczerwieniona skóra u fre..

Wczoraj zauważyłam, u fretki czerwona plamę na karku. Czytałam o tym w internecie na forach i dziewc..

Nietrzymanie moczu u fretk..

Witam, moje pytanie dotyczy nietrzymania moczu u fretki. Od kilku dni zauważyłam, ze moja fretka bie..

Uporczywe drapanie fretki

Witam, mam 4-letnią fretkę i od dłuższego czasu się drabie po całym ciele, a w okolicy ogona i tyln..

Łysy ogon fretki

Witam serdecznie. Mam fretkę która mam 5 lat i od jakiegoś czasu ma łysy ogon i szorstką sierść. Czy..

Zasinienie podudzia u fret..

Dzień dobry chciałabym dowiedzieć się co może wskazywać pojawienie się zasinienia na podudziu u fre..

Ruja u fretki

Mam pytanie dotyczące ruji u mojej fretki. Trwa ona już ponad 10 tygodni i nie wiem co mam teraz zro..

Sterylizacja fretki

Witam! Mam pytanie, jak trzeba się zajmować fretką po sterylizacji, ja moja wysterylizowałam ona ..

InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa