zooplus sklep dla kota
wróć

porady weterynaryjne

Rana na łokciu

mam psa rasy golden retriever, który właśnie skończył 3 lata. Ostatnio na obu łokciach pojawiły się rany. Jedna była wcześniej, więc przemywałam ranę wodą utlenioną, ale po dwóch tygodniach zauważyłam również na drugiej łapie taką samą różową ranę z której ciekła ropa. Co robić?

Odpowiedź

lek.wet Danuta Czaplicka

Trzeba pokazać zmiany lekarzowi weterynarii. Rana ranie nierówna i każdą trzeba traktować indywidualnie. Zwłaszcza w okolicy tak istotnych struktur jak stawy (tu: łokciowy). Przyczyną takiego stanu może być zbyt twarde podłoże, na którym pies leży (ciężki pies, kości tuż pod skórą- łatwo o odgniecenie i powstanie odleżyn).
    czy odpowiedź była pomocna?
Gabinet weterynaryjnyZEBRAlek.wet Danuta Czaplicka
3105
Lotnicza 9
Łęczyca
tel. 24 721 03 75

tel. 603 762 578

godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 20:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy



zobacz stronę internetową

Przydatne artykuły zoologiczne

Płaszcz z paskami odblaskowymi ""Niedźwiedź polarny""

Rozmiar 45
75.00

Pakiet oszczędnościowy Schesir Kitten Pouch, 24 x 100 g

Tuńczyk
79.80

Lukullus Gourmet kurczak z orkiszem, pasternakiem i cukinią

6 x 800 g
74.80

Konar dekoracyjny do terrarium lub klatki

60 - 90 cm
89.00

Podobne pytania

Rana na wargach sromowych ..

Mam suczkę rasy York, która ma ponad rok. Od jakiegoś czasu miała wzmożony apetyt i pragnienie. Po t..

InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa