zooplus sklep dla kota
wróć

porady weterynaryjne

Przygotowanie do porodu

Moja kotka juz w krotce sie okoci, prosze mi powiedziec czy i jak mamy jej w tym pomagac, czy zostawic ja sama w trakcie, jak rozpoznamy za cos jest nie tak i jak wyglada poprawny porod, bardzo sie denerwujemy, poniewaz bardzo ja kochamy i chcemy zeby wszystko poszlo dobrze. Dziekuje bardzo.

Odpowiedź

Zwierzęta przy porodzie lubią być same,mieć spokój i ciszę.Im mniej rzeczy stresujących tym poród przebiega sprawniej.Poród powinien trwać kilka godzin a odstępy między kolejnymi płodami maksymalnie ok godziny.Jeśli czas się ten wydłuża warto skorzystać z pomocy lekarza.Czasami jest to rzecz prosta i można samemu pomóc kotce np.wyciągając wystający płód z pochwy.Niestety częściej są to skomplikowane rzeczy i szybka interwencja lekarska( leki przyspieszające skurcze macicy,cesarskie cięcie) może uratować życie kociąt i kotki.
    czy odpowiedź była pomocna?
redakcja vetopedia.pl

Przydatne artykuły zoologiczne

Sheba Mieszanka Smaków, 4 x 100 g

Pakiet rozpieszczający
11.80

Gourmet Gold Paszteciki, 12 x 85 g

Jagnięcina z zieloną fasolą
24.80

Dwupak Sanabelle, 2 x 10 kg

2 x 10 kg Urinary, drób i ryż
249.00

Woreczek kocimiętki z dzwoneczkiem

3 woreczki
12.80

Podobne pytania

Kotka po 2tyg od porodu ch..

Mam kotke. Ktora ma okolo roku. 16dni temu urodzila 4kociaki. Od wczoraj zachowuje sie tak jakby ch..

Po jakim czasie od porodu ..

Moja kotka urodziła w poprzednim tygodniu kocięta, po jakim czasie może zajść w ciążę i jak skuteczn..

InformacjaPorada internetowa nie mo?e stanowi? podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa