Mocznica

Dalsze dzieje yorka z mocznica. Weterynarz twierdzi , ze jedzenie w tym stanie jest najważniejsze. Obojetnie co oby tylko jadł. Kupiłam karmę specjalistyczna z royala dla nerkowców. Pies ją zjada, gdyż ciagle ma większy lub mniejszy apetyt. Uważam, że w stanie wysokiej 3, 3 kreatyniny jedzenie karmy jest zdrowsze weterynarz twierdzi , ze teraz to juz nie ma większego znaczenia. Pies jest aktywny i bardzo chce żyć. Obecnie największym problemem są zatwardzenia. W dodatku przy samym odbycie ma uchyłek , gdzie gromadzi sie kał. Męczy sie bardzo widac jak często próbuje zrobić kupkę. Mam pytanie jak można mu pomóc w tym problemie. Bardzo proszę o opinie na temat żywienia. Gdyby była możliwość dr. Kaczor może odpowie.

Odpowie, odpowie. Zatwardzenia to nic innego jak problem uchyłku który powstał najprawdopodobniej przez zatwardzenia. Jak sobie z tym poradzić ano odpowiednie jedzenie ze znaczną ilością błonnika, do kontrolowania może być olej parafinowy. Ja osobiście polecam preparat LACTULOSUM podawany w syropie (wielocukry) zwiększjace objętość stolca a co za tym idzie łatwość w defekacji niestety całkowite rozwiązanie problemu to tylko zabieg chirurgiczny ale tu problem z nerkami więc pewnie odpada. Wskazane jest raz na jakiś czas usunąć zalegający w zachyłku kał tak aby był choć krótki okres w miarę normalnego funkcjonowania i kontrola czy w zachyłku nic się nie dzieje przetoki itp. Można nauczyć się robić to samemu ale najlepiej poprosicić lek. Wet. Prowadzącego psa by pokazał co i jak (by psu nie zrobić krzywdy). Co do postępowania przy nerkach to faktycznie najważniejsze jest teraz jedzenie, jeśli pies je karmę dla nerkowców i w miarę chętnie to jest to najlepsze rozwiązanie jeśli nie chce jeść to wtedy jest gorzej bo rzeczywiście zalecenie jest by jadł cokolwiek co przyniesie mu energię.


Dane zanonimizowane
Odpowiedzi udzielił lekarz weterynarii, konsultant portalu vetopedia.
Uwaga! Porada internetowa nie zastąpi badania i nie można jej traktować jako diagnozy. Jedyny właściwy wynik i diagnozę moża otrzymać w gabinecie weterynaryjnym po dokładnym zbadaniu zwierzaka przez lekarza weterynarii.