Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Karmy Platinum

Karma Platinum jest przygotowywana metodą pochodząca bardziej z kuchni niż z przemysłu paszowego. Polega na długotrwałym gotowaniu mięsa w jego własnym soku, co pozwala zachować jego naturalne smaki, soki i wartości odżywcze. Dzięki tej metodzie mięso staje się bardziej aromatyczne, soczyste i zdrowe. Technika ta została wzorowana na metodach stosowanych przez najlepszych szefów kuchni, aby mięso było smaczniejsze i zdrowsze

Czym jest metoda FSG

FSG (niem. Fleischsaftgarung) to metoda przygotowywania świeżego mięsa. Pochodzi ona z kuchni, a nie z przemysłu paszowego. Została wzorowana na technikach, które często stosują najlepsi szefowie kuchni, aby mięso było smaczniejsze i zdrowsze.

FSG oznacza, że świeże mięso jest gotowane w próżni w niskiej temperaturze. Po krótkim czasie gotowania powstaje nasza mokra karma, a po długim czasie gotowania, podczas którego wilgoć z soków mięsnych jest powoli redukowana, powstaje nasza sucha karma. W metodzie FSG nie dodaje się wody ani bulionu, mięso gotuje się wyłącznie w swoich własnych sokach. Jest to płyn bogaty w składniki odżywcze, który zawiera białko, kreatynę i żelazo.

Nasza sucha karma nie jest karmą odwadnianą, ponieważ zawiera resztkową wilgoć z skoncentrowanych soków mięsnych, co sprawia, że jest miękka i elastyczna. Sucha karma przygotowana metodą FSG nie puchnie i nie zawiera mączki mięsnej.

Co sprawia, że FSG jest tak wyjątkowe?

Dzięki FSG mięso jest gotowane w próżni, a wszystkie naturalne smaki mięsa, jego witaminy i składniki odżywcze są całkowicie zachowane. Niska temperatura podczas gotowania również zachowuje pozytywne właściwości witamin i składników odżywczych. Dlatego karma dla psów przygotowana tą metodą jest znacznie smaczniejsza i zdrowsza.

Platinum przygotowuje karmę dla psów w taki sam sposób, w jaki przygotowuje się wysokiej jakości jedzenie dla ludzi. Dlatego nie nazywamy naszego jedzenia „karmą dla psów”, ponieważ prawdziwy członek rodziny lub najlepszy przyjaciel zasługuje na coś więcej niż zwykłą paszę.Nasza karma dla psów przygotowana metodą FSG to przede wszystkim gotowane mięso, co oznacza dla Twojego psa:

  • wyjątkowo smaczne,
  • tak samo odżywcze jak dieta BARF,
  • doskonałe do budowania mięśni,
  • szybko przyswajalne i
  • skutecznie wchłaniane.
  • Dodatkowo zmniejsza ryzyko skrętu żołądka.


Dodatkowe właściwości suchej karmy Platinum:

  • Miękka i elastyczna dzięki sokom mięsnym.
  • Nie puchnie w żołądku psa (brak „brzucha po jedzeniu”).

Marketing czy prawda?

W świecie pełnym reklamowych sloganów trudno odróżnić dobre od złego. Dlatego zdecydowaliśmy się zlecić regularne i niezależne testy naszej karmy dla psów przygotowanej metodą Fleischsaftgarung instytutowi TÜV SÜD ELAB (obecnie ELAB Analytik GmbH) oraz publikować wszystkie parametry testowe online, aby każdy mógł je zobaczyć.

Parametry testowe sformułowane są jako pytania:

Czy sucha karma, mokra karma i przekąski przygotowane metodą Fleischsaftgarung rzeczywiście zawierają reklamowaną ilość świeżego mięsa?
- Tak, potwierdził to regularny i niezależny test.

Czy deklaracje na opakowaniach są poprawne?
- Tak, potwierdził to regularny i niezależny test.

Czy sucha karma, mokra karma i przekąski przygotowane metodą Fleischsaftgarung są bezpieczne pod względem szkodliwych substancji, takich jak zarazki, bakterie (Enterobacteriaceae, E. coli, Bacillus cereus, Staphylococcus, Clostridium perfringens, Salmonella i inne), drożdże/pleśnie, a także metale ciężkie i mykotoksyny?
- Tak, potwierdził to regularny i niezależny test.


Wyniki testów

Poznaj karmy Platinum

Oferta hurtowa

Jeśli jesteś zainteresowany odsprzedażą karm PLATINUM prosimy o kontakt na info@vetopedia.pl
lub pod nr 22 100 43 30