2018-11-05 17:35

Adoptuj Pszczołę 2018

Polacy zaadoptowali wirtualnie ponad 130 tysięcy pszczół. Pod koniec października Greenpeace podsumował tegoroczną akcję Adoptuj Pszczołę. Organizacja zamierza wprowadzić Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających.

Po raz szósty Greenpeace Polska organizował akcję Adoptuj Pszczołę. Za pomocą strony internetowej można było wirtualnie zaadoptować te owady. Od 2012 r. w ramach projektu m.in.: powstały hotele dla dzikich zapylaczy, odbudowano pszczelą populację w Przyczynie Dolnej. Celem tegorocznej akcji była próba stworzenia systemu, który ułatwi pszczelarzom i rolnikom wzajemne informowanie się o planowanych działaniach, by mogli unikać katastrof ekologicznych.

Greenpeace Polska postanowił oddolnie wdrożyć Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających, czyli stworzony przez naukowców i pszczelarzy wszechstronny plan działań, którego celem jest ochrona zapylaczy. Katarzyna Jagiełło przedstawicielka tej organizacji ubolewa, że w naszym kraju dopuszczono stosowanie zakazanych w całej Unii Europejskiej toksycznych dla pszczół pestycydów i jednocześnie podkreśla ogromne zaangażowanie Polaków w powodzenie projektu.

Zaangażowaniem w akcję ratowania pszczół dajemy razem tysiące dowodów na to, że Polacy kochają pszczoły i chcą ich skutecznej ochrony. Pokażemy ministrowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, jak się buduje Polskę Przyjazną Pszczołom!
– powiedziała Katarzyna Jagiełło.

Blisko 8 tysięcy osób wspomogło tegoroczną akcję z czego około 1500 zdecydowało się na adopcję regularną – poinformował Greenpeace.

data publikacji artykułu: 2018-11-05

Popularne teraz

Komentarze