Adoptuj Pszczołę 2018

Polacy zaadoptowali wirtualnie ponad 130 tysięcy pszczół. Pod koniec października Greenpeace podsumował tegoroczną akcję Adoptuj Pszczołę. Organizacja zamierza wprowadzić Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających.
0
udostępnień

Po raz szósty Greenpeace Polska organizował akcję Adoptuj Pszczołę. Za pomocą strony internetowej można było wirtualnie zaadoptować te owady. Od 2012 r. w ramach projektu m.in.: powstały hotele dla dzikich zapylaczy, odbudowano pszczelą populację w Przyczynie Dolnej. Celem tegorocznej akcji była próba stworzenia systemu, który ułatwi pszczelarzom i rolnikom wzajemne informowanie się o planowanych działaniach, by mogli unikać katastrof ekologicznych.

Greenpeace Polska postanowił oddolnie wdrożyć Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających, czyli stworzony przez naukowców i pszczelarzy wszechstronny plan działań, którego celem jest ochrona zapylaczy. Katarzyna Jagiełło przedstawicielka tej organizacji ubolewa, że w naszym kraju dopuszczono stosowanie zakazanych w całej Unii Europejskiej toksycznych dla pszczół pestycydów i jednocześnie podkreśla ogromne zaangażowanie Polaków w powodzenie projektu.

Zaangażowaniem w akcję ratowania pszczół dajemy razem tysiące dowodów na to, że Polacy kochają pszczoły i chcą ich skutecznej ochrony. Pokażemy ministrowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, jak się buduje Polskę Przyjazną Pszczołom!
– powiedziała Katarzyna Jagiełło.

Blisko 8 tysięcy osób wspomogło tegoroczną akcję z czego około 1500 zdecydowało się na adopcję regularną – poinformował Greenpeace.

0
udostępnień
oceń
artykuł

Popularne teraz

Komentarze