2018-10-09 15:53

Chihuahua z Hollywood - zwierzęca gwiazda

Wiele osób nie docenia piesków rasy chihuahua. Ich niewielki wzrost i szczekliwość pogłębia przekonanie, że to głośne maskotki. Tymczasem chihuahua to charakterny i odważny psiak, który nieodpowiednio prowadzony potrafi zdominować właściciela.

Energiczny i pozytywny pies bardzo szybko przywiązuje się do swojego opiekuna. Piesek ma bardzo przebojowy charakter, a jego mikry wzrost nie stanowi dla niego żadnych przeszkód w zdobyciu atencji. Chihuahua należy do odważnych zwierząt, pewnych siebie, które lubią, gdy oczy wszystkich skierowane są na nią. Uwielbia przebywać tam, gdzie jej właściciel, a mały rozmiar psa faktycznie pozwala na zabranie go wszędzie.

Psiaki potrafią być też szalenie zazdrosne o wybraną przez siebie osobę. W towarzystwie starszych dzieci na pewno się odnajdzie, jednak ze względu na delikatną posturę, maluchy mogą zrobić mu krzywdę.

Chihuahua nie potrzebuje wielkiej przestrzeni, dobrze czuje się nawet w kawalerce. Doceni na pewno spacery, jak zresztą każdy psiak. Nawet jeśli jest typowym salonowcem, to odpowiednia dawka ruchu z pewnością dobrze jej zrobi. Spryt i inteligencja psa sprawia, że jest bardzo ciekawski. Chociaż potrzeba trochę czasu, aby nauczyć go wybranych sztuczek, to poświęcenie to z pewnością przyniesie właścicielowi sporo satysfakcji.

Chihuahua potrzebuje krótkiego spacerku raz na około 3 godziny, ponieważ malutki pęcherz psa nie utrzyma na długo moczu. Piesek jedna szybko może się nauczyć korzystania z kociej kuwety. Jednak to nie jest żaden argument, aby przestać wychodzić z psem.
Chihuahua jest raczej zdrowa, żyje też długo. Należy jednak przestrzegać profilaktyki i dobrze odżywiać zwierzaki - dbać, aby karma była wysokiej jakości i z dużą zawartością białka i tłuszczów. Utrzymanie pupila nie jest drogie, pies niewiele je - porcja jedzenia wynosi około 1 łyżki stołowej. Chihuahua nie wzgardzi też dodatkiem w postaci niewielkiej ilości mięsa, podrobów, sera białego i wybranych warzyw.

Pupilek dobrze zniesie typowo domowy tryb życia - zabawy oraz spanie na kanapie.
Rasa piesków liczy już wiele lat, ponieważ odkryte szczątki chihuahua datuje się na okres panowania Majów.
Rasa miniaturek jest aktualnie bardzo popularna, zwłaszcza wśród gwiazd Hollywood. Znanymi opiekunami chihuahua są Paris Hilton, Britney Spreas, Adrien Brody, Reese Whiterspoon oraz Mickey Rourke. Od niedawna pieski są także bohaterami światowych produkcji, jak na przykład w filmie „Cziłała z Beverly Hills”. Bohaterami filmu jest grupka tych przemiłych piesków, wśród której znajduje się rozpieszczona suczka Chloe. W wyniku przypadku Chloe gubi się w Meksyku, gdzie czekają na nią nowe wyzwania i całkowicie zmienia się jej życie.

data publikacji artykułu: 2018-10-09

Popularne teraz

Komentarze