2018-10-03 18:47

Dante – Psi Ratownik z Nowego Sącza potrzebuje pomocy!

Psy ratownicze są nieocenioną pomocą w sytuacjach, kiedy życie ludzkie jest zagrożone, a grupy ratownicze mają problem ze zlokalizowaniem osób poszkodowanych. To one, dzięki wrodzonej umiejętności lokalizacji, wyczulonemu węchowi i wysokiej sprawności, ratują ludzi z potrzasku. Psy ratownicze są także bardzo mądre - lokalizację miejsca, w którym coś zobaczyły lub wyczuły, sygnalizują szczekaniem, dzięki czemu ekipy ratunkowe nie tracą czasu na przeszukiwanie ogromnych obszarów, koncentrując się na tych, gdzie szanse na znalezienie poszkodowanych są wyższe.

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP w Nowym Sączu to zespół ludzi z umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, którzy z pasji chcą pomagać innym i w razie zagrożenia - wspomagać działania państwowych jednostek ratowniczych.
Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP w Nowym Sączu to nie tylko ludzie i sprzęt. To przede wszystkim psy ratownicze, doskonale wyszkolone, które sprawdziły się już w niejednej krytycznej sytuacji.
Wśród psich ratowników z Nowego Sącza, mamy niezwykle doświadczonego i wytresowanego psa, specjalizującego się w poszukiwaniach ludzi, o imieniu Dante. Ten „psi ratownik” w swojej roli jeszcze niedawno sprawdzał się znakomicie. Sprawdzał, ponieważ w chwili obecnej nie może wykonywać swoich zadań i nieść pomocy, z powodu bardzo poważnych problemów ze zdrowiem.
Dante cierpi na poważne schorzenie, zwane zespołem końskiego ogona, która obecnie bardzo mu utrudnia poruszanie się. Dzięki temu, że chorobę udało się szybko zdiagnozować, przed Dante pojawił się cień szansy na to, że po przebytej operacji, a potem rehabilitacjach, będzie mógł wrócić do pomagania ludziom.

Nie można pozwolić, aby psi ratownik – tak bardzo wartościowy dla grup ratowniczych, musiał zaprzestać wykonywania swojej pracy. Pracy, którą kocha!

W najbliższym czasie, pies ratowniczy ma przejść bardzo ważną operację, po której przez długi czas będzie dochodził do zdrowia i poprzedniej sprawności. Aby było to możliwe, niezbędne jest zdecydowanie się na specjalistyczne zabiegi rehabilitacyjne, które niestety są bardzo drogie.

Z powodu bardzo kosztownego leczenia rehabilitacyjnego, jakiego potrzebuje Dante, a którego kosztów Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Nowym Sączu niestety nie jest w stanie pokryć, bardzo prosimy wszystkich, którzy tylko mają taką możliwość - o wpłacenie chociażby najmniejszej kwoty w ramach zbiórki na rehabilitację dla Dantego.

Proces rehabilitacyjny, jaki Dante będzie musiał przejść po operacji, jest bardzo skomplikowany i długotrwały. W takiej sytuacji nie można pozwolić sobie na popełnienie jakiegokolwiek błędu, który zagrozi możliwości powrotu Dante’go do zadań poszukiwawczych.
Dante jest psem bardzo wartościowym zarówno pod względem możliwości, jakich dostarczają jego umiejętności i doświadczenie w zadaniach poszukiwawczych, ale poza tym jest także zwykłym, wspaniałym i kochanym psiakiem, który uwielbia poszukiwania i jak do tej pory, zawsze w nich zwycięża, odnajdując poszkodowanych lub zaginionych.

Psy ratownicze czynią wiele dobrego, mając możliwość szybszej lokalizacji osób poszkodowanych i zaginionych. Dante jest właśnie takim psem! Uratował wiele istnień i jest w stanie czynić to dalej, pod warunkiem powrotu do pełnej sprawności, którą gwarantuje jedynie specjalistyczna rehabilitacja pooperacyjna.

data publikacji artykułu: 2018-10-03

Popularne teraz

Komentarze