Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Dlaczego pies goni ogon?

Czy kiedykolwiek obserwowaliście swojego psa, gdy w szaleńczym tempie goni własny ogon? Możecie pomyśleć, że zapomniał, że ma go przyczepionego przez całe życie, ale prawda jest taka, że za tym zachowaniem kryją się konkretne powody.

Przede wszystkim może to być po prostu nuda. Tak, nawet nasi czworonożni przyjaciele mają swoje chwile nudy, a gonienie ogona to sposób na zabicie czasu. Wyobraźcie sobie, że jesteście zostawieni sami przez cały dzień, bez niczego do roboty poza patrzeniem na ściany. Następnie są szczeniaki, które odkrywają świat... ustami. Ogon staje się wtedy osobistą zabawką, która porusza się w intrygujący sposób.

Nie zapominajmy o pchłach i kleszczach, które mogą zamienić ogon w źródło nieznośnego swędzenia. W takim przypadku biedny pies nie robi nic innego, jak tylko próbuje położyć kres temu uciążliwemu mrowieniu.

Ale uwaga, jeśli wasz pies wydaje się być obsesyjnie zajęty swoim ogonem do tego stopnia, że nigdy go nie zostawia w spokoju, może to być sygnał problemu zdrowotnego. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z weterynarzem.

Podsumowując, następnym razem, gdy zobaczycie swojego psa kręcącego się w kółko jakby był Beyblade, pamiętajcie, że może być po prostu znudzony, zaciekawiony lub zirytowany! A jeśli zachowanie staje się nadmierne, wizyta u weterynarza nigdy nie zaszkodzi.