2019-06-24 09:24

Dom spokojnej starości dla psów w Tczewie

W niedzielę w Tczewie otwarto „Staruszkowo”, czyli dom spokojnej starości dla psów. Początkowo trafiły do niego cztery pupile ze schroniska. Docelowo ma być tam miejsce dla dziesięciu czworonogów.

Pomysł powstania takiego punktu zrodził się rok temu. Kolejnym krokiem było pozyskanie pieniędzy na budowę azylu. Łącznie zebrano około 30 tysięcy zł na zakup specjalnego kontenera. Do domu dla piesków dobudowano taras, a wnętrze wyposażono w legowiska z materacami. Ściany ozdobiono zdjęciami podopiecznych z ich wolontariuszami. Zainstalowano ogrzewanie, które ociepli miejsce w zimie, a niebawem obiekt uzyska klimatyzację, która zapewni pieskom komfort w czasie upałów.

Osobny przytułek dla psich staruszków pełni bardzo ważną rolę. Pomaga np. w sytuacji śmierci ich właściciela. Osamotnione zwierzęta mogą uzyskać namiastkę spokojnego domu. Ponadto w schroniskach często odganiane są od misek z jedzeniem przez młodsze czworonogi.

OTOZ Animals Tczew pod koniec wakacji planuje zorganizować piknik zachęcający do adopcji starszych czworonogów. Pamiętajmy, że emerytowani pupile także potrzebują spokojnego i kochającego domu.

data publikacji artykułu: 2019-06-24

Popularne teraz

Komentarze