2018-10-30 06:05

Halloween w świecie zwierząt

Halloween obchodzony jest za sprawą ludzi również przez zwierzęta. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie najhuczniej świętuje się wieczór 31 października, na domowych pupili czekają „atrakcje”. Amerykanie wydadzą z tej okazji prawie 500 mln dolarów na stroje dla swoich zwierząt.

Halloween cieszy się ogromną popularnością w krajach anglosaskich. Świętowanie obejmuje również ich czworonożnych przyjaciół. W Nowym Jorku organizuje się corocznie na przykład paradę psów przebranych w halloweenowe stroje.

Na same kostiumy dla zwierząt Amerykanie przeznaczą ok. 480 mln dolarów – ocenia Krajowa Federacja Handlu Detalicznego. Jest to suma dwukrotnie wyższa od tej z 2010 r. Na zakup przebrania dla psa czy kota decyduje się 31 mln mieszkańców USA. Najpopularniejszym strojem jest kostium wiedźmy.

W opozycji do zabaw halloweenowych stoi PETA (organizacja walcząca o etyczne traktowanie zwierząt), która opublikowała właśnie film pod tytułem „Old MacDonald”. Jest to rodzaj horroru o cierpieniu zwierząt. Autorom kampanii zależało, aby naświetlić sytuacje zwierząt w przemyśle mięsnym, dlatego namawiają do obejrzenia materiału i zastanowienia się nad swoją dietą.

data publikacji artykułu: 2018-10-30

Popularne teraz

Komentarze