2018-09-19 15:56

Natręci zdarzają się także wśród delfinów!

W Bretanii okresowo zakazano kąpieli, ponieważ w pobliskich kąpieliskach Oceanu Atlantyckiego panoszy się delfin butlonosy, nazwany Zafar. Delfin łaknie ludzkiego towarzystwa, podpływał do kajakarzy i bawił się z pływającymi dziećmi. Dlaczego zatem burmistrz miasta Brest odradza kąpiel z lokalną atrakcją?

Delfin stał się coraz bardziej natrętny. Ludzie zaczęli się skarżyć, że Zafar chce kontaktu „aż za bardzo” - przeskakiwał nad głowami kajakarzy, co jest niebezpieczne, bo 3 metrowy ssak swoje waży. Hiszpański turysta miał mieszane uczucia, gdy delfin chciał od niego „czegoś więcej” niż tylko zabawy, a spędzająca czas w wodzie kobieta nie mogła wrócić na ląd, gdyż delfin blokował jej powrót.
Władze zakazały pływania w miejscach, gdzie pojawiał się Zafar, ponieważ natręt może niechcący zranić pływaków swoją płetwą.


Lokalna społeczność jest podzielona - część zgadza się z burmistrzem, a część uważa, że to nieco przesadzone obawy - przecież jak do tej pory nikt nie zna przypadków zagrożenia ze strony delfinów.

data publikacji artykułu: 2018-09-19

Popularne teraz

Komentarze