2019-03-18 21:57

Nie miał litości dla karpi - trafi do więzienia

Trzy miesiące za kratkami ma spędzić mężczyzna, który w niehumanitarny sposób zabijał karpie. Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Krotoszynie.

59-letni Wojciech C. był oskarżony o znęcanie się nad karpiami ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku, na miejskim targowisku w Krotoszynie, gdzie mężczyzna sprzedawał karpie na święta Bożego Narodzenia. Obcinał im głowy gilotyną, bez wcześniejszego ich ogłuszania. To powodowało ogromne cierpienie ryb.

O tym okrutnym procederze policję powiadomiła fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, która dostała filmik nagrany na wielkopolskim targowisku. Widać na nim jak mężczyzna w niehumanitarny sposób zabija ryby. Przedstawiciele fundacji podkreślają, że naprawdę ciężko było na to patrzeć.

Wojciech C. przyznał się do winy. Tłumaczył jednak, że nie miał pojęcia, że nie można zabijać karpi w taki sposób. Mężczyzna usłyszał wyrok 3 miesięcy więzienia. Sąd Rejonowy zadecydował także o przepadku gilotyny. Wyrok nie jest prawomocny, a oskarżony zapowiada złożenie odwołania.


data publikacji artykułu: 2019-03-18

Popularne teraz

Komentarze