2019-01-03 00:15

Nowe etykiety karm

Puszki, worki oraz inne opakowania z karmą dla zwierząt będą miały nowe, bardziej przejrzyste i czytelne etykiety. Zmiany w oznakowaniu wprowadza Unia Europejska

To efekt zweryfikowanego Kodeksu FEDIAF Dobrej Praktyki Znakowania Karmy dla Zwierząt Domowych. Jego pierwsza wersja-z 2011 roku-w listopadzie ubiegłego roku została znowelizowana i pozytywnie przyjęta przez Unię Europejską i Państwa Członkowskie.

Zaktualizowana wersja Kodeksu ma 70 stron i zawiera informacje między innymi na temat tego co tak naprawdę oznacza termin „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, jak prawidłowo oznaczać składniki oraz czy na etykietach mogą znajdować się informacje dotyczące korzyści zdrowotnych wynikających ze spożywania danej karmy.

Ze zmiany w oznakowaniu karm ucieszą się na pewno właściciele zwierząt, ale jest to też dobra informacja dla przemysłu i produkcji oraz instytucji zajmujących się kontrolą.

Warto dodać, że FEDIAF przygotował też dwa specjalne przewodniki dla właścicieli zwierząt, które w prosty, jasny i przede wszystkim zrozumiały sposób mają im wyjaśniać co mogą przeczytać na etykietach. W planach jest też organizacja wirtualnych szkoleń między innymi dla firm zajmujących się produkcją karmy dla zwierząt domowych.
data publikacji artykułu: 2019-01-03

Popularne teraz

Komentarze