2019-01-12 01:41

Pingwin o smacznym imieniu

Pierogi - takie imię otrzymał pingwin mały, który przyszedł na świat w amerykańskim zoo. Imię wybrali internauci.

Pingwin wykluł się w Sylwestra w zoo w Cincinnati. Pracownicy ogrodu poprosili w mediach społecznościowych o pomoc w wyborze imienia dla pisklaka. Warunek był jeden-imię musiało wiązać się jedzeniem, bo większość pingwinów małych mieszkających w zoo w Cincinnati, nosi właśnie imiona z kategorii „jedzenie i napoje”.

Odzew był bardzo duży, nadesłano setki zgłoszeń. Wśród propozycji pojawiły się między innymi imiona: Muffin, Popcorn czy Strudel. Jednak opiekunom malucha najbardziej spodobały się dwa - Pierogi i Toast. I to właśnie na nie mogli głosować fani profilu zoo w mediach społecznościowych. Zwyciężyło imię Pierogi - na Facebooku zdobyło 56 procent głosów, a na Twitterze 60 procent.

W zoo w Cincinnati żyje ponad 30 pingwinów małych. Osobniki tego gatunku mają granatowo-czarne, lekko niebieskawe upierzenie z wierzchu, a od spodu białe. Dorosłe pingwiny małe mają około 40 centymetrów wysokości i ważą do kilograma. Najczęściej występują u wybrzeży Australii i Nowej Zelandii.data publikacji artykułu: 2019-01-12

Popularne teraz

Komentarze