2018-11-15 08:00

Plac zabaw dla psów nad morzem

Na gdańskiej plaży otworzono plac zabaw dla psów. W mieście znajduje się już kilka takich miejsc, to jednak wyróżnia się swoim położeniem. Ostatnio w polskich miastach buduje się coraz więcej specjalnych wybiegów dla czworonogów.

Plac zabaw dla psów powstał w Gdańsku Brzeźnie jako nagroda w konkursie popularnej marki karmy. Na Psiej stacji właściciele wraz ze swoimi czworonogami mogą wspólnie się bawić. Na plaży stanęły: tuba, słupki do zabawy, poręcze do przeskakiwania, a także pisuar. Wybieg wyposażono również w ławeczki, dozowniki na worki na psie odchody, tablice informacyjne. Na plac zabaw można wejść za darmo, ale trzeba pamiętać, że pies powinien być na smycz albo posiadać kaganiec.

Zimą urządzenia będą zdementowane, aby nie uległy zniszczeniu. Wiosną z powrotem zostaną zamontowane. Plac zabaw trzeba także z racji położenia chronić przed wodą.

Plaże w Gdańsku poza sezonem są dostępne dla psów. Obecnie, więc oprócz specjalnych atrakcji nad morzem można wybrać się na jesienny spacer z pupilem.

W pięciu innych miastach zbudowane zostaną kolejne place zabaw.

data publikacji artykułu: 2018-11-15

Popularne teraz

Komentarze