2020-07-17 13:00

Pokaz w Janowie Podlaskim

Pokaz w Janowie Podlaskim, co roku ściąga wielu właścicieli hodowli koni arabskich, fanów zwierząt oraz ich potencjalnych kupców.
W 2020 r. dojdzie do pobicia rekordu. Zaprezentowanych zostanie, aż 150 przedstawicieli rasy.

Wydarzenie potrwa od 7 do 9 sierpnia. Za jego organizacje odpowiedzialny jest Polski Klub Wyścigów Konnych. Ostatniego dnia prezentację połączono z aukcją “Pride of Poland”, zaś 10 sierpnia rozegra się „Summer Arabian Horse Sail”.

Prezes PKWK Tomasz Chalimoniuk w wywiadzie dla PolsatNews stwierdził:
“Aukcja w tym roku jest troszeczkę dodatkiem. Te ograniczenia, które wynikają z pandemii na całym świecie, one spowodują, że ona będzie na pewno inna niż wszystkie poprzednie. Jest możliwość licytowania przez telefon, zrobiliśmy wiele uproszczeń dla ajentów, natomiast ograniczenie możliwości przyjazdu kupujących wpłynie na wynik tej aukcji”.

Impreza uzyskała wsparcie kraju, po deklaracji jaką wygłosił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Uważa, że ma ona wpływ na rozwój państwowego biznesu związanego z hodowlą i turystyką:
“Sensem jest rozwój zainteresowania końmi w sferze prywatnej. Tym stadninom prywatnym towarzyszą szkółki jeździeckie, hipoterapia, rajdy, wykorzystywanie turystyczne, sportowe, to wszystko co nakręca rozwój hodowli, którą interesuje się bardzo wiele osób”.

data publikacji artykułu: 2020-07-17

Popularne teraz

Komentarze