2018-10-23 15:33

Porzucony aligator

Znalezisko zostało odkryte przez jednego z wędkarzy, który udał się na połów łososia. W sąsiedztwie jeziora Michigan w Stanach Zjednoczonych pływał prawie metrowy aligator. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak zwierzak miał pysk oklejony mocną taśmą.

Co prawda w tych rejonach aligatory są rzadkością, ale strażnicy parku widywali je już wcześniej. Dzięki pomocy mężczyzny gad dostał szansę na drugie życie.
Na początku wędkarz myślał, że to zabawka. Szybko jednak spostrzegł, że to żywe stworzenie, rozpaczliwie próbujące przeżyć. Aligator nie miał szans na zdobycie jedzenia, ani obrony. Gdyby nie interwencja mężczyzny, zapewne jego los byłby przesądzony. W miejscu zdarzenia wezwano pomoc, czyli Pracowników Centrum Badań Dzikiej Przyrody w Lake Forest. Prawdopodobnie zwierzak był czyimś domowym pupilem i został porzucony przez opiekuna.
Po wstępnych badaniach okazało się, że gad czuje się dobrze, ma lekką niedowagę, ale jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. W Lake Forest czekają już 4 inne aligatory na nowy dom.

data publikacji artykułu: 2018-10-23

Popularne teraz

Komentarze