Zdjęcie poglądowe
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Sędziowie z Kalisza z ogromnym sercem do zwierząt

Niecodzienne ogłoszenie zamieścił na swojej stronie Sąd Rejonowy w Kaliszu. Poinformował, że szuka nowych domów dla 65 psów. Zainteresowanie adopcją zwierząt przerosło najśmielsze oczekiwania sędziów.

Psy to maltańczyki i hawańczyki pochodzące z pseudohodowli w Aleksandrii w powiecie kaliskim. W kwietniu ubiegłego roku sąd skazał jej właścicielkę za znęcanie się nad zwierzętami. Czworonogi były wygłodzone, zaniedbane i chore. Kobiecie odebrano 105 psów, które przeszły na własność Skarbu Państwa i trafiły do schroniska.

Część maltańczyków i hawańczyków udało się przekazać do różnych instytucji zajmujących się pomocą zwierzętom, ale zostało jeszcze 65. Sąd Rejonowy w Kaliszu postanowił, że znajdzie im nowych, odpowiedzialnych właścicieli. Po publikacji ogłoszenia, rozdzwoniły się telefony, ludzie z całej Polski byli chętni stworzyć psiakom nowy, ciepły dom.

Ze względu na ogromne zainteresowanie, które przerosło liczbę zwierząt, ogłoszenie zniknęło już ze strony sądu. Teraz wnioski o adopcję będą sprawdzane i weryfikowane. Sędziowie zapewniają, że oddadzą psy tylko osobom, które będą w stanie zapewnić im odpowiednią opiekę.