2019-05-29 08:35

Straż miejska apeluje: nie zawsze musimy pomagać dzikim zwierzętom

Toruńska straż miejska, po wielu zgłoszeniach od mieszkańców, zwraca uwagę na problem dzikich zwierząt. Funkcjonariusze radzą, jak zachować się w sytuacji, gdy spotkamy samotne dzikie zwierzę.

Według statystyk z ubiegłego roku przyjęto ponad 1000 zgłoszeń dotyczących pomocy dzikim zwierzętom. Podjęto ponad 650 interwencji . Straż miejska radzi, jak zachować się w takich sytuacjach i podkreśla, że zwierzęta nie zawsze potrzebują naszej pomocy.

W ubiegły piątek dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące sarenki. Po konsultacji z Patrolem Eko ustalono, aby nie ruszać zwierzęcia. Po chwili nadeszła matka sarenki i zwierzęta bezpiecznie oddaliły się w ustronne miejsce. Po dwóch dniach inne osoby przygarnęły sarniątko z zamiarem pomocy zwierzęciu. Najpierw zwierzę trafiło do Straży Miejskiej, a później do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylarni. Za jakiś czas dzięki opiece specjalistów będzie mogło powrócić do naturalnego środowiska.

Strażnicy apelują, aby pomagać dzikim zwierzętom z rozwagą, ponieważ nie zawsze sytuacja wymaga naszej interwencji. Pomimo dobrych chęci, czasami możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc, gdyż matki często odrzucają młode po kontakcie z człowiekiem. Jeśli nie mamy pewności, jak zachować się w sytuacji spotkania dzikiego stworzenia, lepiej skonsultować się z doświadczonymi organami.

data publikacji artykułu: 2019-05-29

Popularne teraz

Komentarze