2019-06-05 10:50

Upały poważnym zagrożeniem dla zwierząt

W naszym kraju od kilku dni występują bardzo wysokie temperatury. Taka aura może niekorzystnie wpływać na zdrowie nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Policjanci przypominają, aby nie zostawiać naszych podopiecznych nawet na chwilę w zamkniętych samochodzie.

Od kilku lat co roku pojawiają się informacje o konsekwencjach pozostawienia zwierząt bez opieki w trakcie wysokich temperatur. Niestety mimo to wiele osób wciąż bagatelizuje ostrzeżenia, co może skończyć się tragicznie.

W miniony weekend niebezpieczna sytuacja miała miejsce w powiecie gryfińskim. Policja w Chojnie została wezwana do psa uwięzionego w samochodzie na parkingu jednego z targowisk w Osinowie Dolnym. Zwierzę było zamknięte w pojeździe bez opieki i dostępu świeżego powietrza. Podczas nieobecności właściciela auta, jeden ze świadków zdarzenia wybił szybę w samochodzie, uwolnił psa, po czym powiadomił o zajściu funkcjonariuszy policji. Właściciel czworonoga po przyjściu na miejsce został ukarany mandatem za niewłaściwe obchodzenie się ze zwierzętami.

W nagrzanym pojeździe temperatura jest znacznie wyższa niż na zewnątrz (przypomina to warunki szklarniowe) i może zagrażać życiu. Bądźmy czujni i reagujmy gdy widzimy zwierzęta uwięzione w trakcie upałów. Pamiętajmy, że ratując czworonoga z pułapki nie ponosimy odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

data publikacji artykułu: 2019-06-05

Popularne teraz

Komentarze