2019-06-04 09:50

Włamanie i kradzież psa

W miejscowości Błaszki (województwo łódzkie) 44 – latek włamał się do jednego z mieszkań i ukradł psa rasy pitbull. Domownicy o całym zdarzeniu powiadomili policję.


Mężczyzna zabrał ośmiomiesięcznego szczeniaka i zbiegł z miejsca zdarzenia. Początkowo spacerował ze zwierzęciem po okolicy. Najpierw bezskutecznie próbował sprzedaż psa znajomemu za butelkę piwa. Złodziej dalej poszukiwał chętnej osoby do kupna. W pobliskiej miejscowości mężczyzna pozbył się szczenięcia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawca w bardzo krótkim czasie został zatrzymany.

Okazało się, że złodziej mieszkał w sąsiedztwie poszkodowanych. Ustalono, że wpadł na pomysł kradzieży, przechodząc obok domu i słysząc szczekanie pieska. Pieniądze uzyskane z transakcji planował przeznaczyć na alkohol. W momencie ujęcia miał około 2 promili alkoholu we krwi. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawca przyznał się do winy. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

data publikacji artykułu: 2019-06-04

Popularne teraz

Komentarze