2020-07-09 09:10

Wojtek odnaleziony

Zaginiony kangur, ukrywał się w lesie przez dwa tygodnie. Niedawno zakończona przygodna, wpłynęła na zmianę zachowania zwierzęcia i jego stosunek do pobratymców oraz ludzi.

O ucieczce kangura pisaliśmy w artykule “Kangur w polskim lesie”. Wojtek zbiegł z minizoo w Goreniu. Mimo ponad dwutygodniowego braku opieki nic mu się nie stało. Jednak w wywiadzie dla programu Zbliżenia, opiekunowie zwierzają się z obaw o zachowanie pupila. Według Zofii Rempalskiej, zastępczyni dyrektora “Zielonej Szkoły” w Goreniu Dużym:
“Mimo, że wcześniej nie przejawiał takich zapędów, po powrocie samiec próbuje dominować nad swoim bratem. Teraz, po tym rozstaniu, samiec zaczął dominować w grupie, mimo że jest niższego wzrostu. Jeszcze raz jest mniejszy od brata, to i tak chce dominować i psoci.”

Pierwszym, którym go znalazł był pracownik Włocławskiego Nadleśnictwa. Niestety złapanie kangura nie było takie proste. Zwierzak poruszał się z niesamowitą prędkością i stawał się coraz bardziej nieufny w stosunku do ludzi. Obecnie przez swoje “dzikie” zachowanie zbieg trafił do izolatki.

data publikacji artykułu: 2020-07-09

Popularne teraz

Komentarze