2019-06-11 08:51

Wypadek w Nowym Targu. Pies wciągnięty przez wir rzeki

W ostatnią niedzielę doszło do wypadku nad rzeką Biały Dunajec w Nowym Targu. Pijany mężczyzna wrzucił do rwącego nurtu półtorarocznego psa. Zwierzę niestety nie przeżyło.

Kobieta wraz z synem i ich czworonogiem spacerowali nad rzeką.Podczas przechadzki podszedł do nich znajomy, który w pewnym momencie chwycił psa i wrzucił go do wody. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Stwierdził, że chciał ochłodzić zwierzę w upale.

Pies próbował walczyć i wydostać się z wody, ale nurt był bardzo silny. Ponadto pupil został wrzucony w miejscu, gdzie tworzą się wiry. Na miejsce zdarzenia szybko przybyła straż pożarna, która chciała pomóc w wydobyciu psa. Niestety nie udało się odnaleźć zwierzęcia.

Świadkowie zdarzenia są wstrząśnięci. Nie potrafią zrozumieć brutalnego i nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny. Sprawcy wypadku grozi do 3 lat więzienia. W najbliższym czasie ma zostać przesłuchany.

Reagujmy gdy osoba nietrzeźwa podejmuje nieodpowiedzialne zachowania wobec zwierząt. W sytuacji zagrożenia należy powiadomić odpowiednie służby mundurowe.

data publikacji artykułu: 2019-06-11

Popularne teraz

Komentarze