2018-12-14 20:57

Z psem w pracy

Obniża poziom stresu, zwiększa wydajność pracowników i polepsza atmosferę w pracy. Takie zalety dostrzega coraz więcej firm, które pozwalają na przebywanie z psem w biurze.

Wydajniejszy i mniej zestresowany pracownik w miłym środowiski pracy

Obecnie wiele korporacji przystosowuje swoje miejsca pracy do obecności czworonogów. Moda na psa w biurze niesie za sobą wiele korzyści na różnych płaszczyznach nie tylko dla pracownika, będącego właścicielem psa, ale również dla pracodawcy. Sama obecność pupila poprawia nastrój, dobrze wpływa na zdrowie człowieka, a także pomaga radzić sobie ze stresem. Zaobserwowano również, że pies w biurze sprzyja zacieśnianiu relacji między współpracownikami, a także poprawia ich wydajność.

Okazuje się również, że zwierzęta pomagają we wzmacnianiu relacji pomiędzy pracownikami, budują zaufanie, dzięki czemu w naturalny sposób poprawia się współpraca między osobami w danej grupie, co przekłada się na naszą efektywność. Osoby, które przychodzą z psami do biura, muszą często robić krótsze przerwy na spacer i jak pokazują badania, właśnie oni są bardziej produktywni i bardziej wytrzymali
– informuje Małgorzata Głowacka, lek. wet. ekspertka naukowa firmy Mars Polska w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Biznes.

Korzyści dla firmy, pracownika i pupila

Przeprowadzono nawet badanie na temat obecności psa w pracy. PAWrometerTM na zlecenie sieci szpitali dla zwierząt Banfield Pet Hospital przepytał pracowników. Z analizy wynika, że dzięki czworonogom - zmniejsza się poziom stresu (93 proc.), rosną morale (93 proc.) i przywiązanie do firmy (91 proc.). Badani wskazywali również, iż łatwiej im jest zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Przeprowadzona analiza dowiodła też, że psy wspierają budowanie wizerunku firmy. Pracownicy dzięki ich obecności są bardziej lojalni i nie martwią się o los zwierzęcia, które w innej sytuacji pozostałoby samo w domu. Przyjazna atmosfera wprowadzana przez psy, dobrze wpływa między innymi na prowadzone rozmowy z klientami.

Zezwolenia i zasady

Aby pies mógł przebywać w biurze ze swoim właścicielem potrzebne są zgody właściciela budynku, gruntów. Czworonóg musi mieć też zapewnioną przestrzeń i odpowiednie akcesoria. Najważniejsze wydaje się jednak ustalenie zasad obowiązujących wszystkie strony, a więc opiekuna, współpracowników i pracodawcy.

data publikacji artykułu: 2018-12-14

Popularne teraz

Komentarze