2019-05-23 13:46

Zalane schronisko dla zwierząt w Wadowicach

Front, który od kliku dni przechodzi przez południową część Polski spowodował intensywne opady deszczu, co doprowadziło do przekroczenia stanu rzek w kilku województwach. W okolicy Wadowic Dolnych koło Mielca (województwo podkarpackie) został przerwany wał powodziowy, powodując powódź schroniska „Czekadełko”.

Po wtorkowych całonocnych ulewach pracownicy placówki zaapelowali o wsparcie w ratowaniu podopiecznych. Akcja ewakuacyjna została przeprowadzona w środę przez miejscową straż pożarną. Również mieszkańcy Wadowic Dolnych zaangażowali się w pomoc schronisku. Strażacy ewakuowali 55 psów i jednego kota. Wszystkie zwierzęta zostału uratowane, część z nich przetransportowano do schroniska w Mielcu, część trafiła do domów tymczasowych. Doszło do ogromnych strat placówki. Oprócz zniszczenia bud i pomieszczeń gospodarczych zalaniu uległ magazyn karmy i środki pierwszej pomocy.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla „Czekadełka”. Oprócz pomocy finansowej pracownicy proszą także o dary rzeczowe i karmę dla zwierząt. Środki pieniężne można wpłacać za pośrednictwem strony ratujemyzwierzaki.pl oraz bezpośrednio na konto Fundacji Animals Pura Vida. Ponadto grupa „Zwierzęcy Madagaskar” z Wielkiej Brytanii zgromadziła już karmę, koce i kołdry. Wolontariusze szukają osób, które mogłyby pomóc w transporcie darów do Polski.

Zachęcamy wszystkich do pomocy schronisku „Czekadełko”.

data publikacji artykułu: 2019-05-23

Popularne teraz

Komentarze