Zdjęcie poglądowe
Wikipedia
Uwaga, wysokie temperatury!
Sprawdź lokalną prognozę pogody

Złodziej żółwia wrócił po karmę

Surrealistyczna sytuacja miała miejsce w sklepie zoologicznym na Woli, gdzie 31-letni mężczyzna podstępnie przywłaszczył sobie żółwia stepowego, a później bezceremonialnie powrócił na miejsce zdarzenia z zamiarem zakupu pokarmu dla skradzionego zwierzęcia. Spryt pracowników sklepu przeciwdziałał dalszym działaniom mężczyzny, którego postępowanie spowodowało interwencję policji i może zakończyć się karą do 5 lat więzienia.

Niecodzienny przestępca okazał się być na bezczelny, kiedy zdecydował się na kradzież żółwia stepowego z terrarium sklepu. Zwierzę, którego wartość szacuje się na około 1200 złotych, zniknęło w tajemniczych okolicznościach, co natychmiast wzbudziło czujność pracowników sklepu. Dzięki systemowi monitoringu udało się szybko zidentyfikować mężczyznę, który wykorzystał moment nieuwagi personelu i zbiegł z łupem.

Nieoczekiwanie, odważny złodziej zdecydował się na powrót do sklepu, z zamiarem kupienia pokarmu dla żółwi. Pracownicy rozpoznali go z wcześniejszych nagrań i niezwłocznie powiadomili o sytuacji policję. W czasie interwencji okazało się, że mężczyzna miał przy sobie skradzionego żółwia.

Mężczyzna teraz musi stawić czoła konsekwencjom swojego działania, które mogą wynieść aż 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei, skradziony żółw bezpiecznie wrócił do swoich właścicieli.

Karol Nowak Płotka
To trzeba naprawdę być idiotą do potęgi
22 lipca 2023 o 11:25