2019-03-21 23:13

Zostaw w krzakach tego zwierzaka

Gdańskie zoo zaprasza w niedzielę na wiosenną imprezę. Odbędzie się ona pod hasłem „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”, czyli co zrobić, żeby wiosną nie zostać porywaczem.

Celem wydarzenia jest odkrywanie wiosennej przyrody. W programie jest prelekcja przyrodnika Marcina Wilgi, który opowie o faunie i florze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz spacer w poszukiwaniu wiosny. Podczas wycieczki będzie można odkryć rośliny, które mają już pierwsze pędy, sprawdzić czy obudziły się już owady oraz dowiedzieć się dlaczego nie można zabierać młodych zwierząt z natury.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie w chatce „Góralce”. Wśród atrakcji są: warsztaty rękodzielnicze z Anną Franek, czyli panią Bajką, gra edukacyjna „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” oraz japońska wiosna z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Do tego różne zabawy, konkursy i opowieści o zwierzętach, a na koniec wspólne ognisko.

Wiosenne spotkanie w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym rozpocznie się w niedzielę o 11:30 i potrwa do około 14:00.data publikacji artykułu: 2019-03-21

Popularne teraz

Komentarze