image description

Lyssetky

Ogólnopolska Baza Lyssetek na portalu Vetopedia.pl

Lyssetky to międzynarodowy system identyfikacji zwierząt szczepionych przeciwko wściekliźnie. Jak działa system ? - Po zaszczepieniu psa przywiesza mu się do obroży kolorowy, sympatyczny znaczek, na którym widnieją informacje o roku szczepienia oraz dane teleadresowe gabinetu weterynaryjnego, który je wykonał. Klient ma zawsze pod ręką nr telefonu do swojej ulubionej lecznicy. Dodatkowo każdy znaczek posiada indywidualny numer, który pozwala z łatwością ustalić dane właściciela zwierzęcia. Jest to pomocne szczególnie w przypadku, gdy zwierze zaginie. Dotychczas dane zwierzęcia i numer Lyssetky były przechowywane w poszczególnych gabinetach weterynaryjnych. W przypadku znalezienia zwierzęcia, w celu odnalezienia jego właściciela trzeba się było najpierw skontaktować z gabinetem, którego dane widniały na znaczku przytwierdzonym do obroży. Teraz, dzięki powstaniu ogólnopolskiej bazy Lyssetek na portalu Vetopedia.pl będzie można wyszukiwać dane również przez internet oraz telefon komórkowy. Procedura identyfikacji zwierzęcia została bardzo uproszczona.

Jak dodać lyssetkę do bazy

Aby wprowadzić dane zwierzęcia do Ogólnopolskiej Bazy Lyssetek, po szczepieniu i otrzymaniu Lyssetky od lekarza weterynarii, wystarczy wypełnić formularz. W formularzu należy podać dane identyfikacyjne, czyli numer Lyssetky i numer chipa (jeśli zwierzę go posiada), dane zwierzęcia oraz dane kontaktowe jego  właściciela. Każda Lyssetka posiada unikalny numer identyfikacyjny, co pozwoli na szybką, bezproblemową identyfikację i w razie zaistnienia takiej sytuacji odzyskanie ukochanego pupila!

Dlaczego warto?

Wielu właścicieli psów chipuje swoje zwierzęta. Chip jest pod skórą i to jest jego duża zaleta. Ale niestety chipa nie widać a czytników jest bardzo mało i z pewnością nikt go nie ma przy sobie. Natomiast Lyssetky są bardzo dobrze widoczne. Praktycznie każdy już teraz posiada telefon komórkowy oraz komputer z dostępem do internetu. Dlatego ktoś kto znajdzie błąkające się zwierzę, może już teraz z łatwością odnaleźć i powiadomić właściciela "zguby" wykorzystując Ogólnopolską Bazę Lyssetek znajdującą się w portalu www.vetopedia.pl. Jeśli nasze zwierze posiada Lyssetkę to dajemy innym znać, że nasze zwierzę jest zdrowe i zaszczepione przeciwko wściekliźnie, dzięki czemu  w razie jego ucieczki, łatwiej będzie go odnaleźć. Daje potencjalnemu znalazcy informację, że zwierzę jest bezpieczne i zadbane, ma swojego właściciela i lekarza więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś się nim zainteresuje i będzie chciał poinformować o "uciekinierze". Dla osób nie mogących samemu przeprowadzić procesu rejestracji planujemy również uruchomienie telefonicznej info-linii, dzięki której dane znajdą się w bazie a dla wszystkich rejestrujących swoją Lyssetkę cenne NAGRODY, losowane każdego miesiąca. Rejestracja lyssetek

Zachęcamy do szczepienia z Lyssetką i rejestrację jej na www.vetopedia.pl

w tej lecznicy otrzymasz lyssetkę przy szczepieniu
wyszukiwarka zaawansowana, po jej otwarciu można wybrać lyssetkę z listy

Rejestracja

Lekarze weterynarii

Lekarze mogą odpowiadać na pytania użytkowników strony, zarzadzać swoim kontem i danymi lecznicy

Własciciele zwierząt

Dodawać pytania bez ograniczeń i otrzymywać odpowiedzi w pierwszej kolejności, dodawać zdjęcia do zadawanych pytań i wiele innych.