wróć

Artykuły

 

Polecane artykuły na lato

Cieczka

Cieczką nazywamy czas, w którym realizuje się aktywna część cyklu rozrodczego suk. Jest to czas wyjątkowy zarówno dla zwierzęcia, jak i ..

Ruja

Ruja jest okresem aktywności płciowej, podczas którego dochodzi do owulacji. Pierwsza ruja u kotki świadczy więc o osiągnięciu..

Ruja i ciąża u królików

Króliki należą do tej grupy zwierząt, u których występuje tzw. owulacja indukowana. Charakterystyczne dla niej jest ciągła obecność..

Jak usunąć kleszcza

Wzrost temperatury otoczenia powoduje wzrost aktywności kleszczy. Te pasożyty są bardzo niebezpieczne, ponieważ przenoszą wiele chorób...

Co zrobić gdy znajdziemy pisklę

Gdy znajdziemy na ziemi pisklę, które wydaje się zagubione i opuszczone, w pierwszym odruchu będziemy chcieli zaadoptować bezbronną..

Hot spot czyli gorąca rana

Do jednej z wielu dermatoz u psów zalicza się tzw. hot spot. Hot spot jest ostrym, sączącym zapaleniem skóry wywołanym przez bakterie...

Kleszcze

Kleszcze przenoszą wiele niezwykle niebezpiecznych chorób, zarówno dla zwierząt, jak i dla człowieka. Najczęściej przenoszoną przez..

Babeszjoza

Babeszjoza to niezwykle groźna choroba psów i kotów przenoszona przez kleszcze. Kleszcz przyczepiony do skóry zwierzęcia wprowadza do jego..

Pies boi się burzy

Pies boi się burzy? Wiele psów odczuwa silny lęk przed burzą. Źródłem lęku zazwyczaj są grzmoty i pioruny, krople deszczu silnie..

Wygląd chorej papugi

Papugi są bardzo towarzyskimi zwierzętami, dość często hodowanymi w domach. Spotyka się hodowców zarówno z pasją jak i osoby zupełnie..

Choroby skóry

Choroby skóry należą do najczęstszych konsultacji w gabinetach weterynaryjnych. Praktycznie każdy właściciel psa lub kota miał mniejsze ..

Zwierzę w czasie upałów

Okres letni to czas, kiedy powinniśmy zadbać o nasze domowe zwierzęta w szczególny sposób. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad..

Udar cieplny

Udar cieplny jest skutkiem przegrzania organizmu. Składa się na niego wiele zaburzeń, które wynikają głównie z niewydolności oddechowej..

oddam psa
ff