wróć

Artykuły

 

Polecane artykuły na zima

Cieczka

Cieczką nazywamy czas, w którym realizuje się aktywna część cyklu rozrodczego suk. Jest to czas wyjątkowy zarówno dla zwierzęcia, jak i ..

Kaszel kenelowy

Zakaźna i zaraźliwa choroba atakująca psy w każdym wieku. Występuje sezonowo – jesienią, zima, wiosną. Wywołana jest przez Adenovirus..

Pękające poduszki łap u psa

Pękające poduszki łap są dość częstym problemem, z jakim spotykają się właściciele psów, ma to miejsce zwłaszcza zimą i latem...

Babeszjoza

Babeszjoza to niezwykle groźna choroba psów i kotów przenoszona przez kleszcze. Kleszcz przyczepiony do skóry zwierzęcia wprowadza do jego..

Wygląd chorej papugi

Papugi są bardzo towarzyskimi zwierzętami, dość często hodowanymi w domach. Spotyka się hodowców zarówno z pasją jak i osoby zupełnie..

Jak zadbać o psa w Sylwestra?

Sylwester kojarzy się z dobrą, huczną zabawą. Właściciele psów wiedzą jednak, że ten wieczór dla ich zwierząt nie zawsze jest miłym..

Sylwester z psem

W czasie gdy my świetnie bawimy się i podziwiamy sztuczne ognie i fajerwerki, psy i koty dalekie są od dzielenia naszego entuzjazmu...

Przeziębienie

Wraz z nadejściem pięknej jesieni, nadchodzi spadek odporności. Związany jest on z krótszym dniem, znacznie krótszą ekspozycją na..

Dokarmianie ptaków zimą

Zdania na temat tego, czy dokarmiać ptaki zimą, czy nie, są podzielone. Wydaje się, że więcej jest zwolenników dokarmiania, a..

Fajerwerkowa fobia naszego psa.

Sylwestrowe szaleństwo dla większości z nas będzie czasem wspaniałej zabawy. Dla naszych zwierząt, a szczególnie dla psów, będzie to..

Zwierzę - odpowiedni prezent pod choinkę?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej mimowolnie poddajemy się szałowi przedświątecznych zakupów,..

Zimowanie gadów

Zimowanie gadów wpływa korzystnie na ich stan zdrowia, jest niezbędny, jeśli planujemy rozmnażanie. Opisane zimowanie przeprowadza się u..

Grypa u fretki

Grypa, która jest najbardziej pospolitą chorobą wirusową na świecie, atakuje również fretki. Mogą one zarazić się wirusem grypy od..

oddam psa
ff