wróć

Artykuły

 

Polecane artykuły na jesień

Cieczka

Cieczką nazywamy czas, w którym realizuje się aktywna część cyklu rozrodczego suk. Jest to czas wyjątkowy zarówno dla zwierzęcia, jak i ..

Ruja

Ruja jest okresem aktywności płciowej, podczas którego dochodzi do owulacji. Pierwsza ruja u kotki świadczy więc o osiągnięciu..

Kaszel kenelowy

Zakaźna i zaraźliwa choroba atakująca psy w każdym wieku. Występuje sezonowo – jesienią, zima, wiosną. Wywołana jest przez Adenovirus..

Jak usunąć kleszcza

Wzrost temperatury otoczenia powoduje wzrost aktywności kleszczy. Te pasożyty są bardzo niebezpieczne, ponieważ przenoszą wiele chorób...

Kleszcze

Kleszcze przenoszą wiele niezwykle niebezpiecznych chorób, zarówno dla zwierząt, jak i dla człowieka. Najczęściej przenoszoną przez..

Babeszjoza

Babeszjoza to niezwykle groźna choroba psów i kotów przenoszona przez kleszcze. Kleszcz przyczepiony do skóry zwierzęcia wprowadza do jego..

Pies boi się burzy

Pies boi się burzy? Wiele psów odczuwa silny lęk przed burzą. Źródłem lęku zazwyczaj są grzmoty i pioruny, krople deszczu silnie..

Linienie u psa

W okresie wiosennym i jesiennym większość właścicieli psów zmaga się z problemem linienia. Istnieją wprawdzie rasy psów, u których..

Wygląd chorej papugi

Papugi są bardzo towarzyskimi zwierzętami, dość często hodowanymi w domach. Spotyka się hodowców zarówno z pasją jak i osoby zupełnie..

Choroby skóry

Choroby skóry należą do najczęstszych konsultacji w gabinetach weterynaryjnych. Praktycznie każdy właściciel psa lub kota miał mniejsze ..

Trombikuloza czyli swędzik jesienny

Przyczyną choroby są larwy Neotrombicula autumnalis. Roztocza te są bardzo rozpowszechnione w środowisku, atakują liczne gatunki..

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to zmiany skórne spowodowane alergenami wziewnymi lub pokarmowymi, którym towarzyszy świąd o różnym..

Borelioza

Borelioza zwana również chorobą z Lyme jest chorobą psów i ludzi. Wywołują ją bakterie, a dokładniej krętki Borrelia burgdorferi...

oddam psa
ff