wróć

porady weterynaryjne

Świnka piszczy, skacze i biega

Witam
od 3 lat posiadam świnkę morska długowłosą. Problemy zaczęły się kilka miesięcy temu, złapał on infekcje oka poleciałam od razu do weterynarza. Weterynarz zbadał świnkę i dal jej zastrzyk i kazał robić kolejne przez 6 dni(niestety nie wiem jak się nazywał ten antybiotyk) kazał tez smarować śwince oko maścią. Po tym tygodniowym leczeniu wszystko wróciło do normy świnki oko wyglądało tak jak wcześniej. Po około miesiącu zaczęły jej wychodzić strupy na ciele tam gdzie miał zastrzyki dokładnie mniej więcej tam gdzie ma łopatki. Poszłam po raz kolejny do tego weterynarza, ale niestety bez świnki ponieważ nie miałam możliwości przywiezienia jej, ale zrobiłam zdjęcie tych strupków. Weterynarz stwierdził ze to nic takiego i dal mi płyn do dezynfekcji i kazał przemywać dwa razy dziennie. Strupy zaczęły schodzić i świnka zaczęła wyglądać co raz lepiej, nawet zaczęło jej futerko odrastać. Niestety, musiałam wyjechać na 4 dni z domu świnka została z mama i siostra i niestety nie była przemywana, gdy wróciłam okazało się ze świnka bardzo dziwnie się zachowuje ze piszczy bardzo, skacze i biega jak dzika. Poszłam z nią do weterynarza już innego, okazało się ze ma grzybice, dal jej kolejny zastrzyk przeciwbakteryjny i przepisał lek o nazwie fulcin 125 griseofulvina i kazał tez podawać jej pół łyżeczki oleju słonecznikowego. Dziś jest trzeci dzień kuracji a świnka nadal piszczy, biega i skacze na noc muszę ja zamykać w jej domku bo boje się żeby sobie krzywdy nie zrobiła. Oprócz tego zauważyłam tez ze świnka przewraca tylnia częścią ciała i kładzie się tak jak by na boku tylko ze ma łapkę tylnia do góry(on tak nigdy nie leżał)jak wypościłam go na podlega to tez co jakiś czas przewracał pupka. Strasznie się o niego boje czy to możne być jeszcze jakaś inna choroba oprócz grzybicy? Czy ten lek oby na pewno może być podawany świnkom? Proszę o szybka odpowiedz i z góry dziękuję

Odpowiedź

lek.wet A. Poniewierska-Wojda

Bardzo ciężko coś doradzić nie widząc świnki. Z opisu zachowania brałabym pod uwagę silny świąd skóry ( może dlatego świnka tak skacze i dziwnie się pokłada). Niestety nie ma możliwosci zakupienia leków na własną rękę, radziłabym wiec ponowić wizytę u lek. Wet. , być może uda się wykonać zeskrobinę ze skóry, co znacznie ułatwi diagnostykę. Lekarz może także podać leki p/świądowe.
Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Gabinet weterynaryjny
zapamietaj
2997
ul.Bp.Kaczmarka 18
Kielce
41 335 80 43

  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

Świnka morska piszczy podczas wydalania

Chciałabym prosić o poradę, gdyż od jakiegoś czasu moja świnka ma problem ze zdrowiem. Jest..

Świnka piszczy przy wydalaniu

Witam, ponownie proszę o nakierunkowanie, 2 dni temu napisałam moje problemy ze świnką a..

Świnka piszczy

Witam zakupiłam świnke morska tydzień temu w zoologicznym (supermarket) rozetka-peruwianka ma..

Swinka morska piszczy przy wydalaniu kalu

Zauwazylam, ze moja swinka morska (samiec, wiek 1, 5 roku) cichutko popiskuje przy oddawaniu kalu..

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff