Kamienie u psa - czy lekarz proponuje dobre leczenie?

Witam! Posiadam psa rasy czarny terier rosyjski. Pies ma problem z oddawaniem moczu tzn. Długo pozostaje w postawie do oddawania moczu, przy czym nie występują żadne inne objawy tzn. Inne zachowanie psa, ból przy oddawaniu moczu nie ma też krwi. Po prostu strumień moczu jest słabszy niż kiedyś. Udałem się z psem do weta. Zrobił usg i stwierdził 2 kamienie w pęcherzu o rozmiarze ok. 1cm. Zrobiłem badanie moczu:
barwa: żółta
odczyn: ph 7, 0
c gatunkowy: 1, 25
białko, cukier, uroblinogen -norma, ciałka ketonowe, bilirubina - brak
krwinki białe i czerwone - pojedyncze
składniki mineralne: pojedyncze szczawiany wapnia
wet. Doradził miesiąc diety na karmie rc urinary, tylko jak to się ma do szczawianu wapnia, który z tego co czytałem jest nierozpuszczalny. Skoro są w moczu pojedyncze szczawiany wapnia to te 2 duże kamienie, które wyszły na usg chyba też pochodzą od nich? Proszę o jakieś rady, może ktoś miał podobny problem? Czy mogę zaufać wetowi i spróbować z tą karmą? Pozdrawiam.

Odpowiedź

Leczenie dietą kamieni moczowych jest ogólnie przyjętym standardem. Pochłania czas (do 3 miesięcy) oraz koszty (w wypadku dużeho psa), ale nie wymaga interwencji chirurgicznej. Przy pH moczu 7 pies i tak powinien mieć zmienione żywienie.

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl