wróć

porady weterynaryjne

łupież u świnki morskiej

Witam, niedawno zauważyłam u świnki takie białe płatki podobne do ludzkiego łupieżu. Zauważyłam , że nie które z nich się poruszają. Świnka czasem gryzie sierść i drapie się. Wykąpałam ją w szamponie insektobójczym dla szczeniaka. Czy dobrze zrobiłam? Co to jest? Jak mogę się tego pozbyć? Czy może to zagrozić śwince? Proszę o pomoc.

Odpowiedź

Psycholog Zwierząt

Witam;

Wszelkie pasożyty skórne należy usuwać za pomocą preparatów wskazanych przez lekarza weterynarii. Należy unikać działań na własną rękę typu kąpiel w płynach insektobójczych. Po Nowym Roku - jak najszybciej - sugeruję udać się do lecznicy weterynaryjnej, gdzie lekarz zaordynuje odpowiednią kurację. pozdrawiam. K. G

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Psycholog dla zwierzątPoradnia Psychologa Zwierząt / Zoopsycholog Psycholog Zwierzątlek.wet Klaudia Kuraś
zapamietaj
3594
Jutrzenki 1 Sadyba
Katowice
515 295 165

515 295 165


godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 19:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff