wróć

porady weterynaryjne

łupież u świnki morskiej

Witam, niedawno zauważyłam u świnki takie białe płatki podobne do ludzkiego łupieżu. Zauważyłam , że nie które z nich się poruszają. Świnka czasem gryzie sierść i drapie się. Wykąpałam ją w szamponie insektobójczym dla szczeniaka. Czy dobrze zrobiłam? Co to jest? Jak mogę się tego pozbyć? Czy może to zagrozić śwince? Proszę o pomoc.

Odpowiedź

Psycholog Zwierząt

Witam;

Wszelkie pasożyty skórne należy usuwać za pomocą preparatów wskazanych przez lekarza weterynarii. Należy unikać działań na własną rękę typu kąpiel w płynach insektobójczych. Po Nowym Roku - jak najszybciej - sugeruję udać się do lecznicy weterynaryjnej, gdzie lekarz zaordynuje odpowiednią kurację. pozdrawiam. K. G

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
zapamietaj
3594
Jutrzenki 1 Sadyba
Katowice
515 295 165

515 295 165


godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 19:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff