wróć

porady weterynaryjne

Królik ślini się i wyrywa sobie sierść

Witam. Mam 3, 5 letniego królika domowego - samca. Wczoraj rano zauważyłam, że ma mokry pyszczek i mniej futerka, ale myślałam że po prostu pomoczył ją sobie podczas picia wody z miski i wpłynęło to na taki wygląd. Wieczorem, po przyjściu z pracy, chciałam wziąć go na ręce i łapiąc za brzuch, poczułam że również jest cały mokry. Obróciłam go na plecy i wtedy dokładnie przyjrzałam się co zaszło: królik z dość dużego obszaru na brzuchu jak i z brody, wyrwał sobie futro, a miejsca te pokrył grubą warstwą śliny. Dziś byliśmy u weterynarza, ale szczerze mówiąc, nasza lekarka sama nie wiedziała, co mu dolega. Możliwe, że coś go ugryzło lub coś zjadł, jednak królik był szczepiony, na dworze ostatni raz przebywał około 4 dni temu, więc ugryzienie również jest wątpliwym powodem, a pokarmu też mu nie zmieniałam. Królik miał wcześniej duże problemy ze zgryzem i pojawiającymi się ropniami, jednak sprawdziła mu jamę ustną i wszystko było w porządku. Dostał 2 zastrzyki, które miały zapobiec swędzeniu i antybiotyk. Co to może być? Jak można mu pomóc? Czy po prostu iść do innego weterynarza? Proszę o pomoc i pozdrawiam, a.

Odpowiedź

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez zbadania zwierzęcia

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
dane lekarza ukryte

Podobne pytania

Królik wyłamał sobie paznokieć

Dzisiaj na spacerze mój królik wyłamał sobie paznokieć. Jest on dziwnie przekrzywiony,..

Królik (samiec) wygryza sobie sierść.

Wczoraj zauważyliśmy, że nasz królik wygryza sobie sierść z grzbietu oraz, że łuszczy mu..

Królik sie wyrywa

Mój króliczek sie zawsze denerwuje i warczy jak ma mierzoną temperature u weterynarza. Często..

królik minaturka wyrywa sobie sierść

Dzień dobry Od 1,5 roku mam króliczka miniaturkę. Zauważyłam ze od 2 dni wyrywa sobie..

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff