wróć

porady weterynaryjne

Osowiały szczur i czerwona wydzielina z nosa

Witam, szczurzyca, którą posiadam ma ponoć około roku. Bardzo długo sie oswajała, ponieważ gdy ją dostałam była już dorosła. Jest szybka, zwinna, bardzo ruchliwa i ciekawska, nie jest zdecydowanie typem pieszczocha. Kilka dni temu po powrocie z pracy zauważyłam, że jest osowiała, a nawet przestraszona (nikogo w domu wcześniej nie było, nie ma też innych zwierząt). Nie chciała wychodzić z klatki, a jak ją już wyjęłam uciekała, chowała się w kąt, chowając główkę, a na nosie znów(tak, jak po przyjeździe do naszego domu)pojawiła się czerwona wydzielina. Nie chiała jeść, nawet tego, co lubi najbardziej, dawała sie głaskać i siedziała pod moim swetrem. Następnego dnia poprawiło jej się zdecydowanie. Byała już taka jak zawsze, jadła, biegała, ale mam wrażenie, że ma twarde miejsce w pachwinie/okolicach narządów płciowych - piszę wydaje mi się, ponieważ z uwagi na jej "szybkość działania"zwykle nie miałam szans na sprawdzenie brzuszka itp. Z nosa nadal wydziela jej się czerwona ciecz(porfiryna?), czasem sztywno unosi ogonek. Ma apetyt i jest taka jak zwykle, ale biorąc pod uwagę to, co się działo czuje się zaniepokojona. Chciałam pojechać do weterynarza, ale. Jest teraz bardzo zimno, a musiałabym jechać z nią tremwajem, no i zastanawiam się co z faktem, jeśli szczur jest bardzo wrażlwy na stres? Czytałam też, że jest choroba, która nazywa się leptospiroza, mam dzieci i obawiam się też o ich zdrowie. Z góry bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

dorota

Odpowiedź

Zaczerwianienie w wydzielinie z nosa lub z oczu jest symptomatyczne dla sytuacji stresowych bądź dla chorób dróg oddechowych może to też być i jedno i drugie na raz  raczej zaleciłbym bym zbadanie zwierzęcia by wykluczyć że nic nie dzieje się w płucach.

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
dane lekarza ukryte

Podobne pytania

Szczur mruży oczy plus przeziębienie

Witam, od 2 dni mam dwie 2, 5 miesięczne szczurzyce. Od wczoraj dużo kichają, mają mokre noski. ..

Szczur - problem z układem oddechowym

Witam, mój około 8 miesięczny szczurek ma problemy z oddychaniem. Ponieważ miałam już w swoim ..

Pies i szczur

Witam , mam problem zawsze w moim domu jest pies i wczoraj postanowiłam kupić szczura i jest że..

Szczur ma strupy na skórze

Witam! Mój 1, 5 roczny szczur ma strupy na skórze, prawdopodobnie od drapania. Ostatnio..

Chory szczur

Witam :) mój szczur ma pomarańczową skórę na grzbiecie i ogonie oraz jednego krosta...

Krawienie z oczu i nosa u szczurka

Witam mój szczurek ma problemy z krzepliwością krwi. Tego dowiedziałem się już na..

Szczur po wizycie u weterynarza

Witam, adoptowaliśmy niedawno dwa szczurki, to pierwszy raz kiedy mamy takie zwierzątka dlatego..

Szczur-guzek-wyniki badania

Witam serdecznie, mam szczurka, samiczkę, która ma rok i 4 miesiące. W ciągu ostatnich 3 dni..

Szczur piszy i płacze

Witam, od paru dni mój szczur 2-letni samiec piszczy i płacze bardzo głośno, czasem przez sen,..

Młody szczur ciężko oddycha, kicha i tj...

Mam od 2 tygodni 2 chłopców (szczurki dumbo młode z zoologicznego). 5 dni temu bylam z nimi na..

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff