wróć

porady weterynaryjne

Lamblie u szczeniaka

Witam. Chciałabym zadać pytanie odnośnie leczenia lambliozy (giardia)
mam szczeniaka rasy buldog francuski od 8 tygodnia ze mną w domu. Pierwsze dni wszystko było w porządku, w ciągu kilku następnych pies dostał rozwolnienia (kupka była z krwią i sluzem)
oddałam kał do badania-wyszły pasożyty giardia-szybko do weterynarza-pies dostał aniprazol przez 21 dni (kał był badany 3 razy w miedzyczasie brania leku) nie było poprawy wynik był nadal dodatni. Teraz zmieniłam weterynarza i pies dostaje trichonidazol poprawa juz na drugi dzień (kupka normalna-uformowana)
dziś mija 12 dzień(leczenie na 14dni) na trichonidazolu, kał do badania po leczeniu. I moje pytanie brzmi następująco pies ma obecnie 3 miesiące i 6 dni nie wychodzi na dwor, ma tylko pierwsze szczepienia robione u hodowcy + odrobaczanie u hodowcy kiedy mogĘ go zaszczepic? Czy dopiero po całkowitym wyleczeniu czy można w trakcie? Chce juz z nim wychodzić na dwor. Bardzo proszę o odpowiedz.

Odpowiedź

dr n.wet Barbara Fojut-Pałka

Termin szczepienia powinien ustalić lekarz, który leczy szczeniaka. bfp

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Przychodnia weterynaryjna
zapamietaj
1546
Bartnicza 3
Warszawa Targówek
22 675 98 45

  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff