wróć

porady weterynaryjne

świąd u psa

Byłam już w kilku przychodniach wet z 3 letnią suczką. Nikt nie ma pomysłu co jej dolega. Pies się uporczywie drapie po całym ciele. Nasila się to ok 3 rano i budzi mnie żebym ją drapała po grzbiecie. Skórę w tych miejscach, gdzie ją swędzi tj. Między łopatkami i u nasady ogona, ma tak strasznie gorącą, że aż mnie parzy w rękę. Wciągu dnia o wiele mniej się drapie i wygryza sobie łapy , oraz się wylizuje. Nie ma żadnych zmian na skórze, wysypki ani sierść jej nie wychodzi. Podejrzewano świerzb i otrzymała stronghold , lecz to nie trafiona diagnoza. Otrzymała też dwa zastrzyki dexafort. Po pierwszym przestała się drapać na trzy dni, drugi wcale nie zadziałał. Bardzo proszę o pomoc!

Odpowiedź

dr n.wet Marcin Szczepanik

lokaliacja wskazuje na uczulenie na alergen pchli (grzbiet) lub świerzb (dalsze odcinki konczyn) nasilenie swiadu w nocy tez wskazuje na inwazje świerzbowca, należy jeszcze raz zweryfikowac to rozpozanie i rowazyc podanie innego srodka dzilajacego na tego pasozyta. w przypadku uczuleni na pchly sterdy by swiad zniusl przy inwazji swiezbowca niekoniecznie

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
zapamietaj
3411
Konwaliowa 1A/U3
Lublin Turka
607 717 015
81 311 90 67godziny otwarcia:
dzisiaj 10:00 do 12:00 oraz 15:00 do 20:00  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff