wróć

porady weterynaryjne

Wywóz psa do irlandii

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące wyjazdu psa do irlandii. Wyprowadzam się na stałe właśnie do irlandii i nie mogę nigdzie dowiedzieć się dokładnie co muszę zrobić, aby psa bezpiecznie i przepisowo dowieźć na miejsce. Wiem, że musi być czip, paszport, szczepienie na wściekliznę. I tu zaczyna się problem. Jedne źródła mi podały, że muszę od szczepienia na wściekliznę odczekać pół roku inne, że nie. I , że muszę mieć czytnik do czipa. Bardzo proszę o pomoc. Mam dwa psy i zostawienie ich w kraju nie wchodzi w grę. A nie chcę, aby po drodze mi je odebrano. Będę jechała autem, aby miały miej stresu. Dziękuję i pozdrawiam
marzena czyż

Odpowiedź

dr n.wet Barbara Fojut-Pałka

Wymagania to:

1. czip

2. szczepienie przeciwko wściekliźnie - uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego wykonania w przypadku pierwszego szczepienia, a w przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach wskazanych w paszporcie (dawka przypominająca) szczepienie jest ważne już w dniu podania. WAŻNE: data szczepienia nie może być wcześniejsza niż data wprowadzenia mikroczipu.

3. paszport

4. profilaktyka przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis preparatem z praziquantelem lub inną substancją o udowodnionym działaniu p/tasiemcom. Odrobaczenie powinno byc przeprowadzone w okresire nie dłuzszym noiż 120 godzina, ale nie krótszym niż 24 godz. przed wjazdem do Irlandii.

Szczegółowe informacje na str. irlandzkich służb weterynaryjnych http://www. agriculture. gov. ie/pets/

 

Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Przychodnia weterynaryjnadr n.wet Barbara Fojut-Pałka
zapamietaj
1546
Bartnicza 3
Warszawa Targówek
22 675 98 45godziny otwarcia:
dzisiaj 10:00 do 18:00  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

Przewoz psów z pl do irlandii

Witam jakie obecnie są warunki weterynaryjne aby bez problemu można przewiesc psy rasowe autem do ..

Pitbull - podróż z Irlandii do Polski

Witam. Obecnie przebywam w irlandii i mam tu psa rasy pitbull. Chcę wybrać się z nim na święta ..

Chcę sprowadzić psa z polski do irlandii

Chciałabym dowiedzieć się jakie dokumenty są potrzebne do przewozu psa do irlandii gdzie te..

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff