wróć

porady weterynaryjne

Odrobaczenie kota

Chciałabym zapytać w jakim wieku najlepiej kota odrobaczyc? Czy jest jakiś konkretny okres w życiu kota w jakim najlepej to zrobić?

Odpowiedź

lek.wet Andrzej Alweil

Ze względu na biologię pasożytów na ogół pierwsze odrobaczenie przeprowadza się między 2 a 3 tygodniem życia. Potem w zależności od warunków przebywania kota od 1 do 4 razy w roku. Przy stwierdzeniu zarobaczenia ustalić z lekarzem tzw. program odrobaqczania
Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Gabinet weterynaryjny
zapamietaj
3143
ks. Kapicy 15
Tychy
32 780 28 04

606464414  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff