wróć

porady weterynaryjne

Sen zimowy u chomika

Mam chomika dżungarskiego od 4, 5 miesiąca. Nie mam pojęcia, ile już żyje, jestem jego 3 właścicielem. Problem polega na tym, że leży od kilku godzin przed domkiem na boku, nie rusza się, ma otwarte oczy, oddycha, bo widać jak unosi się mu brzuszek, a właściwie bok, boję się, że zdechł, szturchnęłam go długopisem i chuchnęłam mu w pyszczek, ale nie reaguje. Pomocy!!! Co mu jest? Czy on zapadł w sen zimowy? Jeśli tak to czy jest to możliwe, żeby miał otwarte oczy? A jeśli zdechł to czy możliwe żeby oddychał? To jest dla mnie dziwne, ale boję się najgorszego, że albo on już nie żyje albo właśnie umiera. . . Co mam z nim zrobić? Jeśli śpi to czy da się go jakoś obudzić? Proszę o pomoc!

Odpowiedź

lek.wet Urszula Glinka

Chomik może byc ciężko chory. Jeśli byłby martwy to by nie oddychał. Jak najszybciej proszę udac się z chomikiem do lekarza.
Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Gabinet weterynaryjny
zapamietaj
3582
Rozterk 64
Praszka
692483111
603048718  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

Czy moj chomik zapadł w sen zimowy?

Witam! Od wczoraj moj chomik nie wykazuje oznaków życia. Myślałam, że zdechł ale od wczoraj..

Długi sen chomika

Witam serdecznie, miesiąc temu kupiłam chomika syryjskiego, przez pierwsze dni chodził spać ok. ..

Sen zimowy u chomika

Na czym polega sen zimowy u chomika? Mój chomik rok temu zapadł na to a w domu było 20 stopni,..

Chomik roborowskiego - sen zimowy czy..

Dobry wieczór, chciałam dowiedzieć się czy chomik roborowskiego zapada w sen zimowy? Chomik ma..

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff