wróć

porady weterynaryjne

Ciąża u królików

Mam dwa króliki, samca i samicę i chciałabym wiedzieć jaki jest odpowiedni wiek dla samicy aby została dopuszczona do samca?

Odpowiedź

Psycholog Zwierząt

Przyjmuje się, że u królików ras średnich pierwszego krycia nie powinno się przeprowadzać wcześniej niż po ukończeniu co najmniej 4, 5 miesiąca. W przypadku ras dużych królica musi mieć co najmniej pół roku. I ponowny apel przy pytaniach dotyczących rozrodu królików: jeśli nie jest pani hodowcą królików rasowych warto raz jeszcze przemyśleć celowość rozmnażania tych zwierząt (dotyczy to zwłaszcza ras mniaturowych i inn. Pelniących rolę domowych pupili). Pozdrawiam
Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
zapamietaj
3594
Jutrzenki 1 Sadyba
Katowice
515 295 165

515 295 165


godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 19:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff