wróć

porady weterynaryjne

Ciąża u królików

Mam dwa króliki, samca i samicę i chciałabym wiedzieć jaki jest odpowiedni wiek dla samicy aby została dopuszczona do samca?

Odpowiedź

Psycholog Zwierząt

Przyjmuje się, że u królików ras średnich pierwszego krycia nie powinno się przeprowadzać wcześniej niż po ukończeniu co najmniej 4, 5 miesiąca. W przypadku ras dużych królica musi mieć co najmniej pół roku. I ponowny apel przy pytaniach dotyczących rozrodu królików: jeśli nie jest pani hodowcą królików rasowych warto raz jeszcze przemyśleć celowość rozmnażania tych zwierząt (dotyczy to zwłaszcza ras mniaturowych i inn. Pelniących rolę domowych pupili). Pozdrawiam
Porada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie może być traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
vetid
    czy odpowiedź była pomocna?
Psycholog dla zwierzątPoradnia Psychologa Zwierząt / Zoopsycholog Psycholog Zwierzątlek.wet Klaudia Kuraś
zapamietaj
3594
Jutrzenki 1 Sadyba
Katowice
515 295 165

515 295 165


godziny otwarcia:
dzisiaj 8:00 do 19:00
placówka pełni dyżur telefoniczny w nagłych wypadkach
poza podanymi godzinami pracy



  • zobacz na mapie
  • Dodaj na FB

Podobne pytania

InformacjaPorada internetowa nie może stanowić podstawy do leczenia. Do postawienia prawidłowej diagnozy i leczenia konieczne jest zbadanie pacjenta. W żadnym wypadku diagnoza postawiona on-line nie mo?e by? traktowana jako ostateczna. Witryna vetopedia.pl ani lekarz udzielający porady nie ponosi odpowiedzialności za poradę udzieloną przez internet.
oddam psa
qq
ff