Szczeniak nie chce jeść

Mój 3 miesięczny dog niemiecki nie chce jeść. Najpierw próbowałam z karma royal giant baby dog, ale nie chciał jeść, później gotowałam pieskowi mięso z kurczaka z ryżem i marchewką. Przez pierwsze kilka dni jadł dość chętnie, ale potem znowu przestał. Wczoraj dostał suchą karmę, zjadł trochę i dostał biegunki.

Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, nie zdradza żadnych innych niepokojących objawów.

Nie wiem co mam robić, czym go karmić, jak zachęcić go do jedzenia? A może są jakieś środki na poprawę apetytu? Pies dostaje wszystkie potrzebne i zalecone przez weterynarza witaminy.

Proszę o pomoc

Odpowiedź

Witaj. Apetyt u psów to bardzo rozległy temat. Podstawa to trzymać pewne zasady w domu - nie dokarmiania psa między posiłkami - mowa tu o "naszym jedzeniu", które na pewno konkuruje smakowo z suchą karmą. Młody pies powinien dostawać posiłki 3 - 4 razy dziennie w określonych porach. Osobiście pacjentom zalecam stosowanie karmy w ten sposób - leży ona w misce maksymalnie 30 minut, jeżeli pies jej nie zje - odkładamy i podajemy przy następnej porze karmienia - ta metoda często pozwala unormować apetyt psa - warunek nie dokarmiamy czworonoga między posiłkami. Miska z wodą stale dostępna !
Jeżeli nadal nie pojawia się apetyt ( pies nie zjadł ani jednego posiłku w ciągu dnia ) możemy podać środki stymulujące apetyt np. Hepachol , rumentabs itd. Jeżeli nadal nic - to sugeruję wizytę u lekarza weterynarii - dokładne zbadanie psa włącznie z badaniem ortopedycznym, bowiem młode psy dużych ras tracą apetyt przy chorobach kostno-stawowych, którym często towarzyszy ból i utrata apetytu.

Życzę powodzenia i gratuluję wyboru rasy

Piotr

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl