Jaki wybrać preparat do odrobaczenia?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź co do polecanego preparatu do odrobaczenia. Mam 4 trzyletnie koty (3 kocury i kotka na hormonach provera), nie były do tej pory odrobaczane i odpchlone, są niekastrowane. Niedawno leczyłam nowego kota (ropień głowy i zapalenie uszu) na koszt fundacji, lekarz który go prowadził podał mu provender (profender?). Po zakończeniu leczenia dzwoniłam jeszcze do niego z zapytaniem czym powinnam odrobaczyć pozostałe koty (nie widział ich), polecił właśnie profender. Na tym forum słyszałam że jest drogi. Jaki więc mam wybrać inny preparat? Który będzie bezpieczny, niedrogi (jak na 4 koty) i działać będzie na wszystkie pasożyty? Proszę o nazwę i dawkowanie dla 3letnich kotów o wadze poniżej 3 kg. P. S. Jeden z kotów ma słaby apetyt od kilku tygodni, trochę schudł, chcę podać mu karmę na od kłaczenie, w jakim czasie podać po odrobaczeniu? A może przed?

Odpowiedź

Profender jest faktycznie skutecznym i bezpiecznym środkiem do odrobaczania, a dodatkowo łatwym w uzyciu, po podawanym w formie kropli na skórę. Jeśli nie możesz sobie na niego pozwolić proponuję cestal kot 1 tabl na 4 kg i koniecznie z powtórzeniem po 2 tyg (profenderu powtarzac nie trzeba). Należy jednak pamiętać, zę coraz częściej pojawia się opornośc robaków na leki i żaden preparat nie daje gwarancji 100% skuteczności, choć te nowsze na rynku (profender) zwykle są skuteczniejsze.
Karma usuwająca sierśc z przewodu pokarmowego może być podana w każdej chwili, ale to raczej nie jest problem powodujący chudnięcie

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl