Pogorszenie stanu zdrowia po sterylizacji u psa

Witam serdecznie
jakieś 2 może 2, 5 miesiąca temu pisałam do państwa w sprawie mojej suczki dorki u której po kilku dniach po sterylizacji nastąpiło pogorszenie samopoczucia. Piesek wtedy nic nie jadł, miał drgawki, temperaturę ok. 40-41 stopni. Ogólnie nie chodziła tylko leżała jak warzywo. Od tamtego czasu wtrącono leczenie lekiem- sterydem o nazwie encorton który, był podawany przez ok. 2 miesiące. Pies wrócił do formy, bawił się, był żywy tak jak przed sterylizacją. W dniu dzisiejszym rano nastąpiło gwałtowne pogorszenie samopoczucia, suczka przestała jeść, pić, nie rusza się, a jak rano stanęła na nogach to ogonek miała podkulony pod brzuszkiem a kręgosłup dziwnie wygięty do góry. Lek encorton odstawiliśmy jakieś 2 tyg. Temu. Czym to może być spowodowane? I czy można jej jakoś pomóc ? I co robić ? Za pierwszym razem dużo mi państwo pomogli? Pozdrawiam serdecznie
karolina

Odpowiedź

Z pytania nie wynika, jaki był powód podawania sterydu, Encorton to lek, którego stosowanie, zwłaszcza przez 2 miesiące musi być powaznie uzasadnione. Jakie było więc rozpoznanie, gdy podjęto decyzję o takim leczeniu? Być może pogorszenie nastąpiło na skutek nawrotu choroby, której objawy encorton zamaskował lub leczył, a może w tej chwili objawy nie mają zadnego związku z poprzednim leczeniem. Sądzę, że Pani piesek wymaga dokładnego przebadania, natomiast odradzałabym stosowanie sterydów, zwłaszcza długotrwałe, bez rozpoznania

  • Odpowiedzi udzielił:

    Konsultant portalu vetopedia.pl